Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Misty Bernall

Powiedziała: "yes!"

Nieoczekiwane męczeństwo Cassie Bernall

Przekład Magdalena Rusiecka
Copyright © eSPe, Kraków 2003
Spis treści

Wstęp 11
1. Wtorek 13
2. Córeczka tatusia 33
3. Napisała "zabić" 55
4. Front domowy 81
5. Całkowity zwrot 105
6. Trudy miłości 115
7. Umierając, żyjemy 145
8. Refleksje 159
9. Podziękowania 179

Od Wydawcy

Brad i Misty Bernall, po upływie paru tygodni od strzelaniny w Columbine High School, podczas której zginęła ich córka i czternaście innych osób, zwrócili się do wydawnictwa Plough w nadziei, że pomożemy im podzielić się historią Cassie z szerszym gronem ludzi. W ten sposób powstała książka "Powiedziała "yes", oparta na wspomnieniach matki zastrzelonej dziewczyny, listach i notatkach znalezionych po śmierci córki oraz licznych rozmowach z kolegami ze szkoły, przyjaciółmi Cassie i innymi znajomymi.

Chociaż precyzyjna chronologia zbrodniczego szaleństwa, które miało miejsce w szkole Columbine High w dniu 20 kwietnia 1999 roku i szczegóły dotyczące śmierci Cassie może na zawsze pozostaną nieznane, to opis wydarzeń przedstawiony w tej książce jest oparty na świadectwach wielu osób, które przeżyły wypadki w szkolnej bibliotece — głównej scenie masakry.

Wydawnictwo The Plough Publishing House

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć nawrócenie metanoia pamiętniki listy męczeństwo zabójstwo przemiana satanizm masakra strzelanina
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W