Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Michał Tyrpa

Akcja społeczna „Przypomnijmy o Rotmistrzu”W tym roku minie sześćdziesiąt lat od tragicznej śmierci Witolda Pileckiego. Przywróceniu pamięci o tym Bohaterze ma służyć rozpoczęta w styczniu akcja Fundacji Paradis Judaeorum.

W jej ramach chcemy doprowadzić do realizacji dwóch zasadniczych celów:

1) Upowszechnienia świadectwa rtm. Pileckiego, przede wszystkim poprzez zachętę do lektury tzw. „Raportu Witolda” z 1945.

2) Stworzenie silnego lobbingu na rzecz powstania — za sprawą dużej zagranicznej wytwórni filmowej — nowoczesnej superprodukcji opowiadającej losy „Ochotnika do Auschwitz”.

Warto pamiętać, że w roku 2008 mija nie tylko 60. rocznica mordu dokonanego na Witoldzie Pileckim przez komunistyczny sąd, ale także 65. rocznica brawurowej ucieczki więźnia nr 4859 z KL Auschwitz. Ów szczególny moment powinien dać asumpt wszystkim ludziom dobrej woli do włączenia się w działania na rzecz upamiętnienia postaci ś.p. Rotmistrza. Akcja pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” ma trwać przez cały rok. Do końca stycznia poparcie dla inicjatywy zgłosiło ponad 20 instytucji oraz wiele pojedynczych osób. Zaproszeni są wszyscy. Zainteresowani mogą pisać na adres michal.tyrpa[at]gmail.com

Zobacz:

Zobacz także:

 

Fundacja Opoka włącza się w akcję i zachęca do zapoznawania się z życiorysem Witolda Pileckiego, a także do podejmowania wszelkich innych inicjatyw zmierzających do upowszechnienia znajomości tej wybitnej postaci oraz jej "Raportu Witolda".


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Polska patriotyzm historia Oświęcim Auschwitz Powstanie Warszawskie Rotmistrz Pilecki Witold Pilecki Raport Witolda Przypomnijmy o Rotmistrzu świadomość historyczna
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W