Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Masz głos, masz wybórAkcja „Masz głos, masz wybór” współorganizowana przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów trwa od kwietna 2006. Jej celem jest zainteresowanie mieszkańców problemami gmin, w których mieszkają oraz zachęcenie ich do udziału w wyborach samorządowych, które odbędą się 12 listopada 2006. Akcja nie promuje żadnego kandydata ani komitetu wyborczego.

W programie uczestniczy 326 instytucji non-profit z całej Polski: stowarzyszeń, fundacji, studenckich i uczniowskich kół zainteresowań i samorządów. Ich zadaniem jest organizacja przedwyborczych debat z udziałem kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz przeprowadzenie lokalnych kampanii zachęcających mieszkańców do udziału w głosowaniu (plakaty, ulotki, naklejki). Kalendarz debat i informacja o innych działaniach są dostępne na www.maszglos.pl

Aby ułatwić mieszkańcom decyzję, opracowaliśmy i umieścilismy na stronie internetowej akcji www.maszglos.pl (w sekcji materiały pomocnicze) poradnik wyborczy „Samorzad jest Twój!”, który w przystępny sposób informuje jakie sa zadania i obowiazki władz samorzadowych w 10 ważnych dziedzinach takich jak np. bezpioeczeństwo, ochrona zdrowia, edukacja. W poradniku znajduja się tez propozycje pytań do kandydatów na samorzadowców. Na stronie dostepny jest również, przygotowany przez ekspertów, „Katalog 100 pytań o sprawy lokalne”, który umożliwi dociekliwemu wyborcy zorientowanie się jak wyglada sytuacja jego gminy w wybranej dziedzinie. Zapraszamy także do zapoznania się z wynikami raportu z realizacji obietnic złożonych przez kandydatów na wójtów i burmistrzów podczas kampanii samorzadowej w roku 2002 (I edycja akcji Masz głos, masz wybór prowadzona w latch 2002 — 2006 polegała na zebraniu i sprawdzeniu stopnia realizacji obietnic wyborczych w 116 gminach).

 

W ramach akcji przygotowaliśmy także spot telewizyjny, który emitowany jest w Telewizji POLSAT, TVN, TVN 24 i MTV, a także spot radiowy nadawany m.in. w Radiu TOK FM, na antenach rozgłości regionalnych Polskiego Radia, w sieci Radia Plus i w wielu radiach lokalnych.

 

 

 

Partnerami akcji są: Forum Darczyńców w Polsce, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Polska Zielona Sieć, Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT, Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych, Związek Biur Porad Obywatelskich.

Patronat medialny nad akcją objęły: Gazeta Wyborcza, ngo.pl, opoka.org.pl, tygodnik Polityka, PAP, Jedynka PR, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, TVP3.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: społeczeństwo samorząd wybory samorządowe aktywność społeczeństwo obywatelskie Szkoła liderów Fundacja Batorego masz głos
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W