Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Sylvia Schneider

KOCHAĆ SZCZĘŚLIWIE

ISBN: 978-83-7318-848-8

wyd.: WAM 2007
Wyłóż karty na stół

Jeśli chcesz jasno zdać sobie sprawę z tego, jak wygląda twoje życie i relacje z innymi ludźmi, i jeśli tę sferę swego życia pragniesz uporządkować, powinieneś przygotować się na to, by wyruszyć ze mną w drogę. Zacznij od tego, że przyjrzysz się swojemu otoczeniu. Jak oceniasz i jak przeżywasz swoje kontakty i związki z innymi ludźmi? Zastanawiając się nad tym, spróbuj odkryć najgłębsze motywy, które tobą rządzą. W ten sposób wyjaśnisz nie tylko własne relacje, ale przede wszystkim własną zdolność nawiązywania kontaktów. Charakter tych kontaktów widoczny jest w całym naszym życiu. Jest to jedyna rzecz, na którą można mieć wpływ. Uwolnienie się od tego, co niepotrzebne, co przeszkadza — czy będzie to własny sposób myślenia i reagowania, czy ludzie, którzy w twoim odczuciu ci szkodzą — rzadko bywa łatwe, ale zapewniam cię — ten wysiłek się opłaca. W efekcie staniesz się bardziej wyczulona/y na niejasności i nonsensy we wzajemnych relacjach, zarówno u sie- bie, jak i u innych. Szybciej wyczujesz też pęknięcia i niepraw- dę w reakcjach bliskich ci osób. Szybciej będziesz w stanie wyzwolić się od związków, które ci szkodzą. Lecz przede wszystkim do prawdziwych związków nauczysz się podchodzić z większym szacunkiem i uwagą. To przecież miłość jest tym, co nadaje sens naszemu życiu.

Sporządźmy najpierw spis stanu faktycznego. Weź dużą kartkę papieru, połóż ją przed sobą w poprzek i podziel na dziesięć rubryk:

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość kobieta szczęście oczekiwania Porady kochanie poradnik zadowolenie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W