Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Poradniki o zdrowiu Wydawnictwa Jedność

Agnieszka Czylok

Co zechcesz zrobić dla swojego zdrowia?

Co zechcesz zrobić dla swojego zdrowia? - foto
Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Wydawnictwo Jedność posiada coraz bardziej obszerną serię książek "Poradniki Zdrowie". Dzięki nim możemy poznać wiele cennych wskazówek, jak dbać lepiej o swój organizm, lepiej się czuć, lepiej odżywiać.


Poradniki przygotowano we współpracy z największym niemieckim wydawnictwem poradnikowym Gräfe und Unzer z Monachium. Ich misją jest pomoc i inspiracja do podjęcia dobrych zmian w nawykach żywieniowych. Dzięki Wydawnictwu Jedność na polskim rynku ukazały się już m.in. takie poradniki jak: "Zapobieganie chorobie Alzheimera. Jak się odżywiać, by zachować jasność umysłu", "Zdrowa dieta po poście leczniczym", "Równowaga kwasowo-zasadowa", "Detoks w tydzień", "Roślinne antybiotyki. Sekretna broń natury", czy też "Hormony pod kontrolą. Dzięki sprawdzonym metodom naturalnym".

Do moich rąk trafiły takie książki jak: "Równowaga kwasowo-zasadowa. Klucz do lepszego samopoczucia", "Detoks w tydzień. Skuteczny program oczyszczania organizmu" i "Smoothie. Dieta koktajlowa". Książki są bardzo ładnie wydane, zawierają wiele cennych porad i smacznych, zdrowych przepisów. Oczywiście, jeśli ktoś się na coś leczy, warto, aby skonsultował się ze swoim lekarzem, aby się upewnić czy np. taki "detoks w tydzień" jest dla niego odpowiedni. A nawet, jak ktoś nie przyjmuje na co dzień leków, nie musi się stosować całkowicie do tego, co napisane w książkach - można wybrać ciekawsze przepisy (a jest ich sporo), zainspirować się poradami, które mogą pomóc w zadbaniu o lepszą kondycję. Jest z czego wybierać. Książki mają naprawdę wiele plusów. Choć nie brakuje także "zapalenia się czerwonej lampki" - Wydawnictwo Jedność jest wydawnictwem chrześcijańskim, ale w poradnikach możemy spotkać np. praktyki płynące z innych religii. Warto zachować więc czujność, jeśli pragnie się pozostać wiernym swoim duchowym zasadom. Niech każdy wybiera z tych książek to, co dla niego najlepsze.

Recenzowane poradniki można znaleźć na stronie Wydawnictwa Jedność


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie odżywianie równowaga styl życia Zasady dieta organizm detoks Wydawnictwo Jedność koktajle smoothie kwasy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W