Atrakcyjna mama

Fragmenty książki będącej zbiorem krótkich i celnych spostrzeżeń o rozwoju kobiety

Emilia Góźdź

ATRAKCYJNA MAMA

Wstęp: Ta książka powstała z miłości

Atrakcyjna mama

Wraz z narodzinami mojej córki — Śmieszki, zaczęłam ponownie poznawać świat i jego piękno. To, co do tej pory pozostawało niezauważalne, teraz się wyłoniło i sprawiło, że moje życie nabrało zupełnie innych barw. Ta książka to opowieść o odkrywaniu siebie poprzez macierzyństwo.

Pragnę zaprosić cię w niezwykłą podróż, w trakcie której dowiesz się, w jaki sposób ja stawałam się matką. Będę dzieliła się z tobą moimi przemyśleniami na temat rozwoju kobiety. Opowiem ci o zmianach, jakie nieustannie we mnie następują. O tym, jak z każdym dniem staję się coraz bardziej uważna na potrzeby mojej rodziny i bliskich, nie zapominając przy tym o sobie. Mam nadzieję, że moja historia zachęci cię, abyś razem ze mną na nowo spojrzała na swoje macierzyństwo. Wierzę, że bez względu na to, czy jesteś mamą od trzydziestu lat, masz jedno czy pięcioro dzieci, nosisz w sobie dziecko albo dopiero o nim myślisz, znajdziesz w tej książce coś dla siebie. Bowiem jej uniwersalność polega na tym, że to moja własna, autentyczna opowieść o macierzyństwie. Nie chcę ci niczego narzucić, dawać dobrych rad i pouczać, a jedynie zachęcić do własnych poszukiwań i przemyśleń. Życzę ci, abyś czytając moje teksty, na nowo spotkała się ze sobą.

Atrakcyjna mama

W książce znajdują się historie, które powstawały od maja 2013 do kwietnia 2014 roku. Część z nich w nieco innej formie była publikowana na moim blogu www.odplanowaczycie.wordpress.com, pozostałe zostały napisane z myślą o niniejszej publikacji. Inspiracją do ich powstania były pierwsze dwa lata życia mojej córki.

Atrakcyjna mama

Emilia Góźdź

ATRAKCYJNA MAMA

Sztuka poznawania siebie

ISBN: 978-83-277-0131-2
wyd.: Wydawnictwo WAM 2014

Wybrane fragmenty
Ta książka powstała z miłości
Dziecko, które uczy
Królewna Śmieszka
Poród
Dobre wychowanie
O tym, jak wiele wspólnego mają płacz i okap kuchenny
(Nie) moje dziecko

opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama