Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Modlitewnikstron: 108
format: 104x150 mm
ISBN: 978-83-7485-080-3
rodzaj okładki: twarda
Wydawnictwo: Bratni Zew
Wspaniały modlitewnik maryjny, który pomoże nam zawierzyć nasze troski i boleści Matce Bożej. Zebrane w nim zostały modlitwy, litanie, koronki, nowenny, rozważania i pieśni do Matki Bożej Bolesnej. Niech będzie naszym przyjacielem w modlitwie, powiernikiem, pocieszycielem.FRAGMENT:

Modlitwy ze Zbioru Mszy Św. o Najświętszej Maryi Pannie
(Poznań 1998)

I.

Boże, Ty w tajemniczy sposób dopełniasz mękę Chrystusa w członkach Jego mistycznego Ciała, dręczonych niezliczonymi cierpieniami; Ty chciałeś, aby Twojemu umierającemu Synowi towarzyszyła bolejąca matka, spraw, abyśmy naśladując Najświętszą Pannę, z miłością służyli cierpiącym braciom i siostrom i nieśli im pociechę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

II.

Boże, Ty dla odkupienia rodzaju ludzkiego, zwiedzionego podstępem szatana, złączyłeś z Twoim cierpiącym Synem współcierpiącą Matkę, spraw, aby Twoi wierni, wyzwoleni od skutków grzechu, rozpoczęli nowe życie, wysłużone przez Zbawiciela. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

III.

Boże z Twojej woli obok Twego Syna wiszącego na krzyżu stała współcierpiąca Matka, zachowaj w swych dzieciach owoce wielkiego dzieła odkupienia i spraw, aby nieustannie wzrastały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Maryja Matka Boża modlitwy modlitewnik Najświętsza Maryja Panna modlitewnik maryjny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W