Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Modlitwa za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy

Nowenna do św. Antoniego

Święty Antoni z Padwy, doktor Kościoła, nazywany był za życia "młotem na heretyków". Nauczał teologii, zasłynął jako wybitny kaznodzieja, który gromadził ogromne tłumy.


Dzień pierwszy

O święty Antoni, choć urodzony szlachetnie i w dostatkach, za nic sobie poczytałeś bogactwa ziemskie. Porzuciłeś je natychmiast, skoro tylko usłyszałeś wołanie Boże. Proszę cię, wyjednaj mi u Boga łaskę naśladowania ciebie, bym nie przywiązywał się do dóbr tego świata. Wyjednaj mi również łaskę posłuszeństwa natchnieniom Bożym, które codziennie nawołują mnie do pokuty.

Dzień drugi

O chwalebny święty Antoni, którego Kościół obdarzył zaszczytnym przydomkiem „męczennika pragnienia”, wyproś mi u Boga łaskę, bym odrzucił wszelki egoizm, a pragnął jedynie chwały Boga Najwyższego, spełnienia Jego świętej woli i zbawienia swej duszy. Wyjednaj mi łaskę, bym zrządzenia Opatrzności przyjmował chętnie, z miłością i spokojem.


Jest to fragment książki:

Nowenny i litania do św. Antoniego

Wydawnictwo: PROMIC, ISBN: 978-83-7502-537-8
Książka jest >>TUTAJ<<

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Antoniego zanosić do Boga swe prośby.

Święty Antoni z Padwy, doktor Kościoła, nazywany był za życia "młotem na heretyków". Nauczał teologii, zasłynął jako wybitny kaznodzieja, który gromadził ogromne tłumy.opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa nowenna Antoni Padewski św. Antoni z Padwy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W