Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


PIOTR SZWEDA MS

Modlitewnik

do Miłosierdzia Bożego
Jezu, ufam Tobie

ISBN: 978-83-60703-44-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

Godzina Miłosierdzia

O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

W objawieniach, których dostąpiła św. Faustyna w październiku 1937 roku, Pan Jezus polecił jej, aby codziennie o godzinie piętnastej rozważała Jego Mękę i śmierć na krzyżu, by uwielbiała Boże Miłosierdzie oraz wypraszała potrzebne łaski dla całego świata, zwłaszcza dla zatwardziałych grzeszników. Aby lepiej i owocniej przeżywać ten święty czas przed Bogiem, Zbawiciel podał św. Faustynie konkretne sposoby modlitwy: rozważanie Jego Męki, a szczególnie opuszczenie w agonii, drogę krzyżową, Adorację Najświętszego Sakramentu lub modlitwę w miejscu, gdzie się w tej godzinie przebywa.

Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość (Dz. 369).

Chrystus szczególnie mocno podkreślił, iż jest to godzina wielkiego miłosierdzia i zapewnił św. Faustynę, a przez nią i nas, iż nie odmówi niczego, o co Go poprosimy w tej godzinie. Aby jednak nasza modlitwa została wysłuchana, powinny być spełnione trzy warunki: po pierwsze - modlitwa ma być skierowana do Jezusa; po drugie - winna być odmawiana o godzinie piętnastej; po trzecie - w błaganiach należy się odwoływać do zasług Męki Pańskiej. Oprócz tych warunków, nie wolno nam zapomnieć o trzech podstawowych: by to, o co prosimy, było zgodne z wolą Bożą; by modlić się do Boga z ufnością i wytrwałością, wreszcie, byśmy pełnili uczynki miłosierdzia w naszym środowisku, w codziennym życiu.

Przypominam ci, córko moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim, uwielbiając i wystawiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego - miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Córko moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij moje serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę. Żądam czci dla miłosierdzia mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę (Dz. 1572).

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa miłosierdzie Boże Faustyna Kowalska Dzienniczek modlitewnik Jezu ufam Tobie Łagiewniki koronka do Miłosierdzia Bożego Niedziela Miłosierdzia Helena Kowalska Miłosierdzie Boże w duszy mojej Godzina Miłosierdzia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W