Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


PIOTR SZWEDA MS

Modlitewnik

do Miłosierdzia Bożego
Jezu, ufam Tobie

ISBN: 978-83-60703-44-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

Szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia

Szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia stanowi ostatnią formę Nabożeństwa przekazanego przez św. Faustynę. Pan Jezus nie określił bliżej sposobów szerzenia czci Miłosierdzia, ale doskonały wzór apostolstwa pozostawił w życiu Sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Do rozkrzewiania tego kultu możemy przyczyniać się przede wszystkim poprzez postawę chrześcijańskiej ufności, przez budzenie tej ufności u innych i poprzez dzieła miłosierdzia względem naszych bliźnich. Możemy to czynić słowem, czynem lub modlitwą. Chrystus pragnie, aby czciciele Bożego Miłosierdzia spełniali w ciągu dnia przynajmniej jeden akt miłości względem bliźniego. Jezus, zwracając się do siostry Faustyny, wypowiedział słowa, które są dla nas zachętą i wezwaniem do szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia: Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić (Dz. 742).

Nie można jednak poprzestać na szerzeniu Miłosierdzia Bożego poprzez świadectwo życia, ale także trzeba je głosić słowem i modlitwą, zachęcając innych do zaufania Bożemu Miłosierdziu. Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem (Dz. 1075).

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa kult miłosierdzie Boże Faustyna Kowalska Dzienniczek modlitewnik Jezu ufam Tobie Łagiewniki koronka do Miłosierdzia Bożego Niedziela Miłosierdzia Helena Kowalska Miłosierdzie Boże w duszy mojej szerzenie kultu
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W