Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Nowenna i modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca

Autor zbiorowy

Dobre życie

Dobre życie - foto
Autor/źródło: Pixabay, GoranH

Człowiekiem dobrym, cnotliwym można się stać tylko powoli, a więc nie należy odkładać poprawy życia na później – bo później może zabraknąć czasu.


Przecież to niemożliwe, aby grzesznik, który całe życie swoje obrażał Pana Boga, aby on potem w jednej chwili zmienił się na łożu śmiertelnym, aby się wtedy od razu skruszył, nawrócił i odpokutował za swoje winy, otóż wszyscy młodzi i starzy, w jakimkolwiek jesteśmy wieku, mamy zacząć żyć dobrze, zaraz, teraz, nie od jutra. Kazanie na I niedzielę Adwentu

Co to znaczy żyć dobrze?

Sługa Boży ojciec Wenanty Katarzyniec odpowiada na to pytanie swoim życiem. Dobrze żyć to zanurzyć się w Bogu. Dobrze żyć to tak przeżywać każdy kolejny dzień, by nie zabrakło w nim miejsca i czasu dla Boga.

MÓDLMY SIĘ: Boże w Trójcy Jedyny, naucz nas nie odkładać dobrego życia na jutro. Naucz nas żyć dobrze dzisiaj, teraz. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

Modlitwy zebrane w książeczce przeznaczone są dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem sługi Bożego Wenantego Katarzyńca zanosić do Boga swe prośby.

Książkę można znaleźć tutaj>>


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie modlitwa nowenna dobro cnota czas przemiana dobre życie Wenanty Katarzyniec poprawa życia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W