Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoStanisław Przepierski OP (oprac.)

Modlitwy o pokójISBN: 978-83-7502-479-1
Format: 80 x 120 mm
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 80
Rodzaj okładki: miękka


Modlitwa, a także post w intencji pokoju są sprawdzonym, biblijnym i niezastąpionym środkiem duchowym, uwalniającym od wszelkiego zła. Pokój jest wielkim darem Chrystusa.Fragment książki:

CZĘŚĆ I
Tajemnice radosne

1. Zwiastowanie

Wezwanie Gabriela: „Nie lękaj się! Znalazłaś łaskę u Boga” (por. Łk 1, 30b), w pierwszej kolejności odnosi się do Maryi jako do Matki Bożej. Ale Zbawiciel także każdego z nas pragnie uwolnić od lęku i obdarować pełnią łaski. To program Jego Serca. Przecież Emmanuel jest Księciem Pokoju.

2. Nawiedzenie

Maryja, niosąca Chrystusa do Elżbiety i Jana, pośredniczy w obdarowaniu ich Duchem Świętym. W radosnym hymnie Magnificat uczy nas, że Miłosierdzie Boże jest źródłem pokoju w sercu człowieka oraz między ludźmi na tysięczne pokolenia.

3. Narodzenie

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał” (Łk 2, 14). Narodzony z Maryi Chrystus przyciąga i jednoczy ludzi różnych stanów i narodów. Owocem Jego narodzin jest pokój. Przyjmują ten dar ludzie dobrej woli − ludzie o otwartych i pokornych sercach.

4. Ofiarowanie

Jak wielka jest radość starca Symeona! Piastując na rękach Dziecię Jezus, prosi Ojca Niebieskiego o dar wiecznego pokoju. W słowach kantyku poucza, iż prawdziwy pokój jest nagrodą dla sprawiedliwych spośród wszystkich narodów.

5. Odnalezienie

Lęki oraz troski potrafią na długi czas głęboko zranić serce człowieka. Ból serc Maryi i Józefa ustępuje z chwilą odnalezienia Chrystusa. Powrót Jezusa do Nazaretu świadczy o tym, że pragnie On towarzyszyć nam w naszej codzienności. Żywa więź z Nim owocuje pokojem, nawet wśród wielkich trudów.

opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój modlitwa Maryja różaniec Jezus św. Józef tajemnice różańcowe modlitwa o pokój tajemnice radosne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W