Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Kajetan Rajski


REFLEKSJA NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – A – B – C


Iz 60,1-6
Ef 3,2-3a.5-6
Mt 2,1-12

Twoi synowie przychodzą z daleka.
Iz 60,4

Duchu Święty, przyjdź!

Jezu, rozpoczynam z Twoją pomocą rozważanie tekstu biblijnego, który Kościół podaje na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W Trito-Izajaszu, którego fragment jest dzisiaj czytany, znajduje się zapowiedź czasów mesjańskich. Mesjasz miał do siebie przygarnąć nie tylko żydów, ale też i pogan, którzy będą do niego przybywać z najdalszych zakątków świata.

Zapowiedź powszechności zbawienia można zauważyć w oddaniu pokłonu Jezusowi przez Trzech Króli. To byli pierwsi nie-żydzi, którzy uwierzyli, że Jezus jest Synem Bożym. Później, już po Zesłaniu Świętego, liczba wierzących w Chrystusa spośród chrześcijan pogańskiego pochodzenia zaczęła się powoli, ale systematycznie zwiększać.

Również dzisiaj Kościół prowadzi akcje misyjne na świecie. Na każdym kontynencie, prawie w każdym kraju żyją ludzie, którzy nie znają jeszcze Chrystusa. Naszym zadaniem jest doprowadzić do tego, by Ci ludzie doszli do poznania Prawdy. Niestety, większość nas nie potrafi lub nie ma predyspozycji do tego, by ewangelizować w innych krajach. Wysyłamy swoich przedstawicieli – misjonarzy, którzy głoszą Jezusa. Nie możemy jednak pozostawić ich samym sobie. Oprócz modlitwy za nich, o której powinniśmy codziennie pamiętać, warto w miarę swoich możliwości wesprzeć ich finansowo lub w inny sposób materialny.

Panie Jezu, przemyślę w tym tygodniu:

1. Czy modlę się za misjonarzy?

2. Czy w miarę swoich możliwości wspieram ich finansowo?

3. Czy sam w swoim środowisku staram się ewangelizować, świadcząc swoim przykładem życia, że jestem godny nosić miano chrześcijanina?


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa misje świadectwo Jezus pokłon Objawienie Pańskie Trzech Króli uroczystość
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W