Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


ks. prof. Jerzy Chmiel, Paweł Piotrowski , bp Jan Szkodoń, ks. prof. Andrzej Witko

Różaniec (rozważania)

ISBN: 978-83-60703-42-7

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

Tajemnica pierwsza. Zwiastowanie

W pierwszej tajemnicy uświadamiamy sobie, że Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Taki był plan Boga, który jest bogaty w miłosierdzie.

Tajemnica zwiastowania, jak i pozostałe tajemnice radosne pozwalają nam wniknąć w treść Pawłowego zdania: "Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu". Bóg oznajmił przez Anioła Gabriela Maryi, Dziewicy z Nazaretu, swoją Wolę. Maryja słucha i pyta, jak to się stanie, a zrozumiawszy, czego Bóg od Niej wymaga, odpowiada: "Oto ja, Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa".

Życie każdego człowieka jest powołaniem realizowanym w małżeństwie, w życiu samotnym, kapłańskim i w życiu konsekrowanym. Kiedy myślimy o powołaniu, trzeba pamiętać, że chodzi tutaj, nie tylko o odczytanie w młodości Bożej Woli, o przyjęcie Bożego planu, chodzi przede wszystkim o odczytywanie Bożych wezwań przez całe życie, dzień po dniu, chwila po chwili: czego Bóg ode mnie wymaga dziś, jakie daje mi dary, jakie stawia przede mną zadania?

Tajemnica zwiastowania uczy nas słuchać Boga. On do nas przemawia, a my wciąż na nowo dorastamy do Maryjnego wezwania: oto ja, służebnica Pańska, ot ja, sługa Pański, niech mi się stanie według Słowa Twego.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wezwanie miłosierdzie różaniec wcielenie zwiastowanie rozważania tajemnice radosne tajemnice bolesne tajemnice różańca tajemnice chwalebne tajemnice światla
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W