Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


ks. prof. Jerzy Chmiel, Paweł Piotrowski , bp Jan Szkodoń, ks. prof. Andrzej Witko

Różaniec (rozważania)

ISBN: 978-83-60703-42-7

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

Tajemnica trzecia. Narodzenie Pana Jezusa

Syn Boży przyjmuje ludzką naturę i rodzi się z Maryi Dziewicy. Stał się do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu.

Każdy człowiek jest powołany do życia. Bóg przez rodziców daje życie dziecku i w chwili poczęcia stwarza nieśmiertelną duszę. Dzięki wcieleniu i dzięki odkupieniu, w czasie chrztu świętego rodzimy się do życia nadprzyrodzonego. Od chrztu każdy jest przybranym dzieckiem Ojca Niebieskiego, jesteśmy braćmi, siostrami Chrystusa, jesteśmy cząstką Jego Mistycznego Ciała, Kościoła i świątynią Ducha Świętego.

Dziękujmy Bogu codziennie za rodziców, przez których Bóg nam udzielił daru życia. Dziękujmy za życie nadprzyrodzone, za to, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Nasza wdzięczność niech wyraża się w tym, że staramy się trwać w łasce dziecięstwa Bożego, w łasce uświęcającej, niech wyraża się ona poprzez troskę o rozwój życia Bożego w nas. Gdy się modlimy, gdy rozważamy Boże Słowo, gdy staramy się żyć według Ewangelii, Bóg rozwija w nas i pogłębia swoje nadprzyrodzone życie.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: różaniec wcielenie odkupienie życie nadprzyrodzone rozważania tajemnice radosne tajemnice bolesne tajemnice różańca tajemnice chwalebne tajemnice światla Narodzenie Pana Jezusa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W