Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


ks. prof. Jerzy Chmiel, Paweł Piotrowski , bp Jan Szkodoń, ks. prof. Andrzej Witko

Różaniec (rozważania)

ISBN: 978-83-60703-42-7

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

Tajemnica II. Objawienie się Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej

Św. Jan Ewangelista opisał to w swojej Ewangelii (J 2, 1 nn): na wesele zaproszono Jezusa wraz z uczniami. A była tam też Matka Jezusa. W pewnym momencie brakło wina. Maryja delikatnie podpowiedziała Jezusowi: "Wina nie mają", a do usługujących: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Powiedział: "Napełnijcie dzbany wodą". "I napełnili je aż po brzegi" a woda stała się winem.

To pierwszy cud, czyli znak Jezusa, który objawił swoja chwałę, a uczniowie uwierzyli.

I ja doznaję wiele znaków od Jezusa. Niejednokrotnie nawet nie zwracam na to uwagi albo szybko zapominam. Gdy spotykają mnie trudności, przypominam sobie Jezusa i Jego Matkę w Kanie Galilejskiej. Z początku zżymam się, otrzymuje obfitą wodę, a chciałbym coś więcej, bardziej potrzebnego.

Maryja, Matka Jezusa Wspomożycielka dodaje nam otuchy: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam mój Syn powie". Maryjo z Kany Galilejskiej wspomagaj nas, bądź nam Pomocą Nieustającą.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wiara różaniec znak cud Kana Galilejska rozważania tajemnice radosne tajemnice bolesne tajemnice różańca tajemnice chwalebne tajemnice światla Objawienie się Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W