Opoka - Strona główna
opoka.news opoka.photo opoka.org.pl
Pekao


Marek Skwarnicki

KSIĘGA POCIECHY
Modlitwy dla chorych

ISBN: 978-83-7505-794-2
wyd.: Wydawnictwo WAM 2011

Spis wybranych fragmentów
Słowo wstępne
Dla wszystkich chorych
Modlitwa poranna
Dla wszystkich chorych
Modlitwa południowa
Dla wszystkich chorych
Modlitwy wieczorne


Słowo wstępne

Dużo w życiu chorowałem i zbliżam się schorowany do jego końca. Zawsze, zwłaszcza leżąc w szpitalach lub sanatoriach, znajdowałem pocieszenie w rozmyślaniach człowieka, który wierzy w Boga, Matkę Najświętszą i obcowanie świętych. Dla osoby chorej największą pociechą jest dobroć personelu lekarskiego, a także w bardzo dużym stopniu pielęgniarek i pielęgniarzy. Jeżeli ktoś chce się modlić, to ma do dyspozycji wiele tradycyjnych książeczek do nabożeństwa. Postanowiłem zatem pomóc bliźnim tą szczególną książeczką, przeznaczoną specjalnie dla ludzi chorych — zarówno w domach, jak i w zakładach leczniczych.

Wszystkie teksty w tej Księdze pociechy są wydrukowane z mojego wyboru i bardzo dużo z nich — jak poszczególne modlitwy — są mojego autorstwa. Psalmy zaś wzięte z Liturgii Godzin używanych w Kościele rzymskokatolickim są w moim tłumaczeniu.

opr. aw/aw 
Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: chory choroba pacjent modlitwy chorzy rozważania pielęgniarki Liturgia Godzin lekarze medytacje pielęgniarze