Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Tadeusz Chromik SJ

SERCE JEZUSA
Rozważania

ISBN: 978-83-7767-044-6
wyd.: Wydawnictwo WAM 2012

Spis wybranych fragmentów
Wstęp
Kontemplacja miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego
Dar miłości Ojca — w Sercu Jezusa
Kim Jezus pragnie być dla świata?
Kim Jezus był dla męczenników i wyznawców?


1.

SERCE JEZUSA,
SYNA OJCA PRZEDWIECZNEGO

Kontemplacja miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego

W litanii o Sercu Jezusa — w każdym z trzydziestu trzech wezwań — oddajemy cześć żywej Osobie Jezusa Chrystusa, a nie tylko fizycznemu organowi Jego człowieczeństwa. Wgłębiamy się w tajemnicę tego Serca, które jest jednocześnie sercem boskim i ludzkim — Sercem Syna Ojca przedwiecznego. Co więcej — będziemy kontemplować miłosierny zamysł Trójcy Świętej wobec całej ludzkiej rodziny.

 źródło: photogenica.pl

Benedykt XVI w orędziu wielkanocnym (2011) głosi:
„Zaskakujące wydarzenie zmartwychwstania Jezusa w istocie jest wydarzeniem miłości: miłości Ojca, który oddaje Syna za zbawienie świata; miłości Syna, który z woli Ojca oddaje się za nas wszystkich; miłości Ducha, która wyprowadza Jezusa spośród umarłych w Jego przemienionym ciele. I jeszcze: jest to wydarzenie miłości Ojca, który »na nowo przyjmuje Syna w ramiona«, otaczając Go swoją chwałą; miłości Syna, który w mocy Ducha powraca do Ojca, odziany w nasze przemienione człowieczeństwo”.

W poszczególnych wezwaniach litanijnych odkrywajmy zarówno boską, jak i ludzką tajemnicę miłości Stwórcy ukrytą w Jego Synu, który po to stał się Synem Człowieczym, byśmy przez Jego Serce coraz lepiej poznawali Serce Ojca, bardziej Go ukochali i dali się kształtować Jego ojcowskiej miłości.

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kontemplacja Najświętsze Serce Pana Jezusa rozważania NSPJ kult Serca Jezusa medytacje Litania do Serca Pana Jezusa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W