reklama

'Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł...'

Ludzie często nie myślą o aniołach. Jednak niebiescy posłańcy nigdy nie przestają myśleć o ludziach

"Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł..." - czytamy w Księdze Wyjścia. Ludzie często nie myślą o aniołach. Jednak niebiescy posłańcy nigdy nie przestają myśleć o ludziach. Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Warto o nim myśleć, uświadamiać sobie, że jest zawsze obok – jest przyjacielem u boku.

'Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł...'

O. Anselm Grün OSB w swojej książce "Posłańcy z nieba" pisze o aniołach, dzięki którym życie nabiera lekkości: Znam wielu ludzi, którym życie niezmierni ciąży – pisze autor. – Dla nich właśnie wybrałem opisane tutaj anioły, dzięki którym ich życie może nabrać większej lekkości. Jeżeli do nich należych, drogi Czytelniku, nie czytaj moich rozważań o aniołach ze zbyt poważnym wyrazem twarzy i nie pogrążaj się zanadto w rozmyślaniach na ich temat. Daj się po prostu zarazić zwróconej ku niebu lekkości skrzydlatych posłańców nieba. Uwierz, że mogą Cię one wziąć pod swoje skrzydła, chronić Cię i uskrzydlać Twoją duszę siłą nadziei oraz poczuciem wolności. Duszy, która ma skrzydła, żyje się łatwiej– pisze o. Anselm Grün w Przedmowie.

Anselm Grün, benedyktyński mnich, to jeden z najpoczyteniejszych obecnie autorów chrześcijańskich. Jest znanym duchowym doradcą i organizatorem wielu kursów. Prowadzi rekolekcje. O aniołach pisał już wiele razy. Jak widać, są mu bliskie. Każdy ma swojego Anioła Stróża, ale oprócz niego, jest przecież jeszcze cała rzesza anielskich zastępów. W tej książce mnich opisuje trzydziestu trzech Bożych posłańców, starając się pokazać ich wspólne cechy. Ta pozycja otwiera Czytelnika na przyjazny świat aniołów, pomaga w wyciszeniu, zwolnieniu zawrotnego tempa życia. Anselm Grün pragnie pomóc odkrywać, wraz z aniołami, jak radować się codziennością. Kiedy człowiek usiądzie, pozwoli sobie na refleksje przy tej lekturze, uświadomi sobie obecność aniołów obok, to od razu zrobi mu się "lepiej na duszy".

Anioły są wśród nas. Pragną być przyjaciółmi człowieka. Są po to, aby służyć pomocą. Od człowieka jednak zależy, na ile dopuści tę pomoc. Na ile zaprzyjaźni się ze światem aniołów. Na ile w tę pomoc uwierzy...

'Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł...' Pragniesz zrzucić przygniatający cię ciężar? Poszukujesz nowej energii do życia i do pracy? Potrzebujesz zwolnienia tempa i uciszenia niepokoju? Chcesz cieszyć się życiem?
Jeśli tak, trafiłeś bezbłędnie! Ta niezwykła książka otworzy przed tobą przyjazny świat aniołów: poznasz anioła przyjemności, uwalniającego od przymusu ciągłego osiągania sukcesów; anioła troski o siebie, zapraszającego nas do zajęcia się swoimi ważnymi potrzebami; anioła spowolnienia, wyrywającego z kołowrotu codzienności.
Wszystko ma swój czas, a każdy czas ma swojego anioła. Wspólną cechą trzydziestu trzech posłańców Bożych opisanych w tej książce jest ich zdolność do nadawania naszemu życiu lekkości i wspierania nas na drodze do bardziej intensywnego
i szczęśliwego życia.

Recenzowana książka - o. Anselm Grün OSB, "Posłańcy z nieba", Wydawnictwo Święty Wojciech, 2016

Jest TUTAJ!

opr. ac/ac

« 1 »
Załączone: |
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao