Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Agnieszka Ścibik

„Mama” Natuzza!


Recenzja książki: Luciano Regolo „Stygmatyczka. Natuzza Evolo”,
Wydawnictwo św. Stanisława BMNiezwykła książka o niezwykłej kobiecie. Natuzza Evolo, bo o niej mowa, była kobietą ubogą, lecz tak naprawdę bogatą, gdyż szczodrze darzyła miłością Boga i ludzi. Przez tych, którzy doświadczali z jej strony ciepła i miłości, a przez to także miłości samego Boga, była nazywana „mamą Natuzzą”. Nic więc dziwnego, że książka rozpoczyna się fragmentem Hymnu o miłości z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian.

Natuzza nie miała łatwego dzieciństwa. Jednak już w tym okresie spotykała swoich nadzwyczajnych przyjaciół: Jezusa, Maryję i świętych. Wtedy zaczęły się już pojawiać pierwsze oznaki mistycyzmu i męki Chrystusa na jej ciele, mimo iż mała Tuzza nie zdawała sobie jeszcze sprawy z tego, co się tak naprawdę dzieje. Pojawił się dar bilokacji, niezwykłe poty, z których, po przyłożeniu chusteczki, układały się słowa modlitw… Dorastająca Natuzza zaczęła rozmawiać z duszami zmarłych. Zaczęło się więc robić głośno o „małej gosposi od cudów”. Ludzie przybywali pod dom, w którym pracowała jako pomoc gospodarcza, aby odciskać swoje chusty na jej ciele i przybliżać się do Chrystusa.

A dalej: stygmaty, hemografie, wiadomości z raju, duchowe wizyty, uzdrowienia ciała i duszy, droga ramię w ramię z Ojcem Pio… O tym wszystkim możemy przeczytać w tej ciekawej książce biograficznej. To, co uderza, to fakt, że Natuzza była na co dzień zwyczajną kobietą, wypełniającą swoje powołanie jako żona, matka, babcia. Nadzwyczajne jednak w tym wszystkim było to, że potrafiła w tej codzienności nieść krzyż Chrystusa, przeżywając w niezwykły, bardzo namacalny sposób Jego mękę. Zostawiła światu testament przeżywania radości w cierpieniu. Kiedy w 2009 roku odeszła z tego świata, aby na wieki złączyć się z Panem Jezusem, tłum ludzi krzyczał z entuzjazmem: „Natuzza, Santa subito!”.

Warto sięgnąć do biografii Natuzzy. Jest to piękne świadectwo umiłowania Boga i oddania się Mu bez reszty. Książka dostarcza wielu wzruszeń i skłania do refleksji na temat wiary.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość miłość krzyż matka radość cierpienie mistycyzm żona męka stygmaty babcia męka Chrystusa stygmatyczka Natuzza Evolo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W