Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao
Biała Podlaska Przygotowanie do miłości

AWAW

Biała Podlaska

Przygotowanie do miłości

Tylko dla zakochanych

16 października rozpocznie się „Kurs na Miłość”, czyli cykl spotkań dla par, które chcą przygotować się do życia we dwoje. Internetowa rekrutacja już trwa!

„Kurs na Miłość” to propozycja szczególnie dla tych, którzy nie myślą jeszcze o ślubie, do „chodzących ze sobą”, ale też do par, które chcą pogłębić treści realizowane na zwykłych kursach przedmałżeńskich. Warto podkreślić, że spotkania będą miały charakter warsztatowy. Poprowadzą je młode małżeństwa i kapłan. Zakochani pochylą się na własną osobowością, różnicami pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz własnymi zapatrywaniami na małżeństwo. Podjęte będą również tematy związane z komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, seksualnością i płodnością.

W klasztorze o miłości

Cały cykl składa się z 14 spotkań, które będą odbywały się raz w tygodniu, w sobotę o 17.00 w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Narutowicza 37 w Białej Podlaskiej. Każdy, kto chce wziąć udział w kursie, powinien wejść na stronę www.kursnamilosc i tam wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Na spotkania zaproszone są osoby pełnoletnie. Koszt udziału w warsztatach to 50 zł od osoby (płatne z góry).

- Pomiędzy spotkaniami będziemy prosić zakochanych do tego, by zorganizowali sobie „randki”. Będzie to czas wspólnego omówienia usłyszanych na spotkaniu treści i podzielenia się między sobą własnymi refleksjami i przemyśleniami. „Kurs na Miłość” zakończy wspólny wyjazd do Serpelic. W przyszłości planujemy także rekolekcje dla tych, którzy skorzystali z naszej propozycji. Będziemy wtedy jeszcze bardziej szczegółowo zgłębiać tematy poruszane na kursie - wyjaśnia br. Piotr Zajączkowski, gwardian klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej i pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

Poznajcie siebie

Spotkania w ramach „Kursu na Miłość” spełniają warunki katechezy przedmałżeńskiej. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Warunkiem koniecznym jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dlaczego warto razem ze swoją sympatią przychodzić przez 14 sobót do braci kapucynów?

- Kurs ma pomóc młodym lepiej się poznać. Poruszane tematy będą skłaniały ich do rozmów na temat wspólnego życia. Podczas spotkań na pewno dowiedzą się o sobie bardzo wiele, poznają swoje zapatrywania na kwestie związane np. ze wspólnym mieszkaniem z rodzicami, ilością dzieci czy prokreacją - tłumaczy br. P. Zajączkowski.

Warsztaty pomogą także w nauce dialogu, w zrozumieniu wartości sakramentu małżeństwa i przysięgi małżeńskiej oraz pozwolą na przeanalizowanie własnych planów.

W zajęciach można uczestniczyć wyłącznie parami.

opr. aw/awEcho Katolickie
Copyright © by Echo Katolickie

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: seksualność płodność Biała Podlaska komunikacja zakochani rozwiązywanie konfliktów przygotowanie do miłości cykl spotkań dla par
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W