Tajemnica Miłosierdzia Bożego

Tajemnica Miłosierdzia Bożego stanowi najważniejszą prawdę przypomnianą całemu światu przez siostrę Faustynę Kowalską, najbardziej znaną i czczoną dzisiaj na świecie polską świętą

Tajemnica Miłosierdzia Bożego stanowi najważniejszą prawdę przypomnianą całemu światu przez siostrę Faustynę Kowalską, najbardziej znaną i czczoną dzisiaj na świecie polską świętą.

Tajemnica Miłosierdzia Bożego

Tajemnica Miłosierdzia Bożego stanowi najważniejszą prawdę przypomnianą całemu światu przez siostrę Faustynę Kowalską, najbardziej znaną i czczoną dzisiaj na świecie polską świętą. Jej głębokie życie mistyczne i objawienia Pana Jezusa, a przede wszystkim ich teologiczne rozwinięcie przez św. Jana Pawła II, niestrudzonego apostoła Bożego Miłosierdzia, nieustannie fascynują i zapraszają do twórczych poszukiwań i pytań...

Inspiracją do wydania tej książki przez krakowskie Wydawnictwo M jest ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Święty Miłosierdzia, „pełen łaski czas dla Kościoła, by uczynić świadectwo wierzących jeszcze mocniejszym i skuteczniejszym”. Warto zauważyć także, iż od samego początku swego pontyfikatu Ojciec Święty Franciszek podkreślał, iż dla niego najmocniejszym przesłaniem Boga jest miłosierdzie, będące wielkim światłem miłości i czułości do każdego człowieka. W tworzeniu tej publikacji przyświecała nam myśl z Dzienniczka św. Faustyny, by głosić współczesnemu światu niezgłębioną tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Każdy zatem, kto sięgnie po treści zawarte w tej książce, ułożone w mozaikę tysiąca jeden małych elementów, będzie mógł zaczerpnąć coś dla siebie i ubogacić się ich przesłaniem. Tekst niniejszej książki rozpoczyna bulla papieża Franciszka – Misericordiae vultus otwierająca Święty Rok Miłosierdzia.

***

Mamy nadzieję, że w świecie tak bardzo potrzebującym miłości i pokoju, publikacja ta stanie się impulsem do dawania świadectwa o Bogu bogatym w miłosierdzie, a orędzie o Bożym Miłosierdziu wleje w ludzkie serca nadzieję i radość.

Tekst pochodzi z książki:

ks. Piotr Szweda MS, ks. Andrzej Witko, Tajemnica Bożego Miłosierdzia. 1001 faktów
Wydawnictwo M

Polecana książka jest tutaj!

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama