To po prostu pamiętnik osoby, która pokazała światu, czym są wiara, nadzieja i miłość. Pamiętnik Cecylii. Młodej żony, matki i uwielbiającej taniec kobiety, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest chora na groźną odmianę białaczki
Recenzja książki: Cecilia Poli, „Radość do szpiku kości. Pamiętnik chorej matki”, Wydawnictwo św. Stanisława.
Książka, której nie da się przeczytać, bez chociażby chwili wzruszenia. Oparta na faktach. To po prostu pamiętnik osoby, która pokazała światu, czym są wiara, nadzieja i miłość. Pamiętnik Cecylii. Młodej żony, matki i uwielbiającej taniec kobiety, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest chora na groźną odmianę białaczki. W swoim pamiętniku, który zaczyna pisać w szpitalu, dzieli się swoimi przeżyciami. Cecylia ceni każdą chwilę życia. Nie traci nadziei na cud. Kiedy tylko siły jej na to pozwalają, cieszy się czasem spędzanym z mężem i synkiem. Kiedy sił przybywa – tańczy. Nie rezygnuje ze swej pasji. W chwilach, gdy nadzieja powoli odchodzi, zawierza się Bogu. Niezwykle mocne są jej słowa i niezwykle mocne jest jej świadectwo.
Giliolo Badilini napisał do tej książki Posłowie, w którym radzi, jak warto czytać ten pamiętnik: Życzę szczęśliwym czytelnikom tej książki siły, by pokonawszy przygnębiający początek, przeszli przez pierwsze strony i pozwolili się poprowadzić Cecylii za rękę, udając się wraz z nią w zadziwiającą podróż. Podróż Cecylii nie jest jednak łatwą podróżą dla osób wrażliwych – nie ma gwarancji, że dadzą radę przeczytać tę książkę w całości. Nie wszyscy mogą mieć aż tyle sił. Jednak Badilini twierdzi, że warto. Świadectwo Cecylii dodatkowo jest opatrzone jej licznymi zdjęciami. Książka zawiera także jej poezję, która jest zapisem ogromnej wiary i jest wręcz przepełniona umiłowaniem życia, natury, piękna świata.
Miłość zaś jest silniejsza od śmierci. Miłość jest najsilniejsza. Nigdy nie ustaje. Sam Bóg jest przecież Miłością. Dzięki Miłości życie się przemienia, ale się nie kończy. Cecylia pokazała światu, z jak wielką wiarą można przechodzić „na drugą stronę” – z życia do Życia. I przeszła…
opr. aś/aś