Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Rudzka kropla

AC

Woda jest ważna

Woda jest ważna - foto
Autor/źródło: pixabay, PublicDomainPictures

Woda jest ważna – to krótkie zdanie jest często powtarzane przez wielu ludzi. Warto postawić sobie jednak pytanie: dlaczego woda jest taka ważna? Jak wpływa na zdrowie, wygląd, organizm?


Woda to życie. Jej picie stanowi bezcenne wsparcie naszego zdrowia i zapewnia nam o wiele lepsze samopoczucie. Jeśli mówimy o czymś tak bezcennym jak wsparcie naszego zdrowia, warto pić taką wodę, która ma wysoką jakość. Ma to bowiem kluczowe znaczenie w utrzymywaniu naszego ciała w dobrej kondycji.

Ludzki mózg składa się w ok. 80 procentach z wody, dlatego jego właściwe funkcjonowanie zależy od równowagi między wodą a innymi, różnymi elementami. Ważne więc, aby pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Tracąc bowiem za dużo wody, nie uzupełniając tego, nasze komórki mózgowe mogą mniej efektywnie pracować. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu dobrą jakością wody. Wtedy nie tylko lepiej pracujemy, koncentrujemy się na naszych codziennych zadaniach, ale również lepiej śpimy, a nawet mamy i lepszą pamięć. Woda jest cenna nie tylko dla ludzkiego mózgu, ale i dla serca. Pomaga sercu lepiej pompować krew, a to z kolei znowu przekłada się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie w codzienności. Poza tym picie odpowiedniej ilości wody pomaga w nawilżeniu naszej skóry, a także po prostu dodaje energii do działania. Bez picia wody trudno by było np. uprawiać jogging. Nawadnianie organizmu dodaje siły.

Można przetrwać dłuższy czas bez jedzenia, ale bez wody długo się nie przetrwa. Tak, woda to życie, woda jest ważna. Wybierając odpowiednią wodę dla siebie warto mieć na uwadze, czy chcemy jedynie dobrze nawodnić nasz organizm, czy pragniemy jeszcze czegoś więcej. Jeśli ktoś chce schudnąć, warto by sięgał do picia po wodę bogatą w mineralne składniki albo taką, która wykazuje odpowiednie działanie lecznicze. Czy wiecie, że wypicie szklanki wody przed posiłkiem, pomaga zmniejszyć apetyt? Jeśli pragnie się schudnąć, to tym bardziej warto wypijać szklankę dziennie przed jedzeniem.

Są wody mineralne, które wzbogacają ogranizm w magnez lub wapń. To może pomóc osobom trenującym rózne sporty, a także tym, którzy pragną się mniej stresować. Taka woda wpływa na lepszy sen i pomaga usuwać oznaki zmęczenia.

Woda "Rudzka kropla" to woda średniomineralizowana. Taka woda jest najbardziej optymalnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego, bo posiada idealną kompozycję prozdrowotnych minerałow, a jej zrównoważony skład, który jest akurat ubogi w sód, bardzo dobrze wpływa na zdrowie zarówno najmłodszych, jak i osób starszych, na zdrowie osób intensywnie trenujących, czy młodzieży.


Jest to tekst połączony z reklamą wody Rudzka Kropla. Spożywając mineralną Rudzką Kroplę wspomagasz odbudowę Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Naturalna woda mineralna, średnio mineralizowana, nisko nasycona CO2, niskosodowa. Odpowiednia dla diety ubogiej w sód. Woda poddana procesowi odżelaziania.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie społeczeństwo woda organizm opactwo wygląd woda mineralna Rudy Rudzka Kropla
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W