Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Praca zbiorowa

Jan Paweł II
Niezwykłe historie

Dom Wydawniczy Rafael
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7569-216-7

Spis wybranych fragmentów
Wstęp
Andrea Tornielli - Uleczona z choroby Parkinsona
Chris Niedenthal - Klatki z cudami
ks. Jarosław Cielecki - Papież od dzieci

Wstęp

Od kilku lat — a dokładnie od czasu, gdy w księgarniach pojawiły się książki o cudach, które dokonały się za wstawiennictwem Jana Pawła II, a w śród nich książka Antonia Socciego Tajemnice Jana Pawła II o mistycznych doświadczeniach polskiego papieża — zaczęliśmy odkrywać nieznany dotąd szerszej publiczności wymiar pontyfikatu i świętości papieża Polaka. Wydawało się, że wiemy o nim wszystko, tymczasem okazało się, że najbardziej niezwykłe historie czekają jeszcze na to, by je opowiedzieć...

Zaproponowaliśmy znanym i cenionym autorom — którzy niejednokrotnie dzielili się ze swoimi czytelnikami tekstami o życiu Ojca Świętego i mają też na tyle odwagi, by nie bać się pisać wprost o tym, co wymyka się czysto ludzkiemu postrzeganiu wydarzeń — by odkryli przed nami jedną lub dwie historie związane z Janem Pawłem II, które odbierają w kategoriach „niezwykłych”. Chcieliśmy także, by te autorskie opowieści były wyrazem hołdu, wdzięczności z okazji beatyfikacji naszego Papieża.

Efekt przerósł nasze oczekiwania! Powstała niesamowita mozaika tekstów. Znajdziemy tu bardzo odważne, osobiste świadectwa. Przeczytamy o na pozór „zwykłych” historiach, w których przenikliwi autorzy dostrzegli jednak palec Opatrzności i tym odkryciem dzielą się z nami. Wzruszymy się przejmującymi opowieściami o cudach i Bożych interwencjach za wstawiennictwem Jana Pawła II. Wreszcie prześledzimy wielkie wydarzenia historyczne z udziałem polskiego Papieża w oryginalnej interpretacji mistycznych zmagań dobra ze złem.

Opowieści poszczególnych autorów są tak różne od siebie — co stanowi ogromny atut książki i sprawia, że ani na moment nie przytłacza nas ona swoją treścią — że trudno je nawet ze sobą porównać. Komponują się za to w absolutnie uprawnioną całość, dla której trudno byłoby dobrać bardziej adekwatny tytuł niż: Jan Paweł II — niezwykłe historie.

Zapraszamy do lektury książki naprawdę wyjątkowej, która ma szansę na długo pozostać w Państwa pamięci, czego sobie i Czytelnikom życzymy...

Wydawca
opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Jan Paweł II relacje cuda świadectwa opowieści wstęp

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W