Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Stulecie fatimskie

Joao César das Neves

Wstęp

To nie jest książka o Fatimie. To książka o XX wieku, a więc o stuleciu, w którym objawienia w Fatimie odegrały niebagatelną rolę — o stuleciu fatimskim. Jej zamierzeniem jest ukazanie, że zarówno historia objawień, jak i zawarte w nich przesłanie stanowią klucz konieczny do zrozumienia paradoksów XX wieku. Pośród chaosu i cierpienia tego zaskakującego okresu istniał więc pewien punkt odniesienia, wyjście ratunkowe, droga ku szczęściu. Ta droga to Fatima.

fragment pochodzi z książki:

Joao César das Neves

Stulecie fatimskie

 

ISBN: BN 978-83-277-1364-3
wyd.: Wydawnictwo WAM 2017

Czy to oznacza, że niniejsza książka jest zaledwie rozprawą historyczną, nieistotną z punktu widzenia współczesności? Nie. Wydarzenia fatimskie nadal trwają. Dopiero teraz pojawiają się pierwsze rzetelne badania poświęcone ujawnionej części orędzia. Pierwsze stulecie fatimskie zamknęło się ledwie chwilę temu, gdy obchodziliśmy sto lat od czasu objawień.

Co jednak najważniejsze, tematyka przesłania fatimskiego pozostaje nadal żywa. Wciąż dopuszczamy się grzechów i występków, o których mówi Matka Boża. Nie podążyliśmy jeszcze wskazanymi przez Nią ścieżkami. Orędzie fatimskie kierowane jest również do współczesnych nam osób i narodów. Wszyscy należymy, nadal i niezmiennie, do stulecia fatimskiego.

opr. ab/ab

 

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Fatima tajemnice fatimskie Matka Boża z Fatimy objawienie fatimskie Trzecia Tajemnica Fatimaska stulecie Fatimy 100-lecie Fatimy

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W