Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Książki i albumy pierwszokomunijne

Opowiem Ci o Jezusie. Ewangelia dla dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Bp Antoni Długosz
Tekst Ewangelii dopełniają dziesiątki kolorowych ilustracji biblijnych autorstwa Ewy Barańskiej - Jamrozik. Jest również kolorowa mapka Ziemi Świętej i specjalne miejsce na wklejenie komunijnej fotografii i pamiątkowy wpis.

Biskup Antoni Długosz jest uwielbiany przez dzieci. Stał się niebywale popularny wystepując w znanym bardzo telewizyjnym (TVP) programie "Ziarno". Opowiada tam i śpiewa o Panu Bogu, glosząc Dobra Nowinę w języku radości - najbardziej zrozumiałym dla najmłodszych. W "Ziarnie" nawet tańczy ochoczo, mimo że swoje lata ma. Nic dziwnego, skoro już jako dziecko należał do kółka muzycznego i tanecznego. Wszechstronny talent artystyczny, bowiem także pięknie pisze. "Opowiem Ci o Jezusie" jest tego najlepszym dowodem! Opowiada o Panu bardzo ciekawie, barwnie, zachęcająco, dbając przy tym aby treść oparta była wiernie na Ewangelii i widziana oczami katolika. Biskup Antoni Długosz jest też diecezjalnym duszpasterzem dzieci specjalnej troski oraz krajowym duszpasterzem mlodzieży nieprzystosowanej społecznie. W Mstowie pod Czestochową założył Katolicki Ośrodek Leczenia Uzależnień "Betania". Podopieczni nazywają go ojcem i dziadkiem. więcej

Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej
Ewa Rozkrut
Książka pt. "Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej" to doskonały poradnik dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ewa Rozkrut, doświadczona matka, która sama wielokrotnie organizowała pierwszą komunię dla swoich dzieci, podpowiada dyskretnie, jak przygotować się do tej ważnej uroczystości. Pierwsza komunia, to wielkie wyzwanie nie tylko dla dziecka i jego rodziców, ale także dla rodzeństwa, babci, dziadków i całej dalszej rodziny. Autorka udziela cennych rad, jak wykorzystać to piękne święto dla ożywienia wiary w rodzinie, jak zorganizować przyjęcie, jak pomóc dziecku przeżyć dobrze ten wielki i niezapomniany dla niego dzień. W udzielanych radach zachowana jest harmonia pomiędzy sprawami ducha i ciała.
Ks. Józef Augustyn SJ
więcej

Dobry Bóg mówi do nas. Pismo Święte dla dzieci
ks. bp Antoni Długosz
Pięknie ilustrowane i nowocześnie opracowane wydanie Biblii dla dzieci. Autor, ksiądz biskup Antoni Długosz z Częstochowy, zwany jest często "biskupem od dzieci". Jako doświadczony katecheta w swojej książce podaje w sposób prosty i przystępny katechezę biblijną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Sam o swoim dziele powiedział: "Pragnę, aby dzięki niej dzieci dochodziły do przekonania, że doświadczenie Pana Boga, jakie przeżywają bohaterowie Pisma Świętego, jest także udziałem ich życia, i aby stawały się dojrzałymi ludźmi na miarę człowieczeństwa Jezusa Chrystusa". Książka może być czytana dzieciom przez rodziców "do poduszki", a nauczyciele mogą z niej skorzystać na lekcjach religii. Znajdziemy tu katechezy biblijne, dużych rozmiarów ilustracje oraz mapy, kolorowe zdjęcia, a także opracowane komputerowo elementy graficzne. Wszystko po to, aby tradycyjne treści biblijne stały się bliższe i bardziej zrozumiałe dla dzieci XXI wieku.
Edycja Świętego Pawła

Zapraszam Cię na Ucztę. Album pierwszokomunijny
ks. Roman Ceglarek, ks. Bogusław Zeman
Bogato ilustrowany i opatrzony mądrymi, pięknie napisanymi tekstami album z okazji I Komunii św. Gospodarzem i Narratorem jest sam Pan Jezus, który zaprasza na Ucztę Eucharystyczną dziecko pierwszokomunijne. Pan Jezus wprowadza małego czytelnika w świat Mszy świętej. Opowiada, jak wyglądała pierwsza Eucharystia w Wielki Czwartek, jak dzisiaj przygotowują się do niej kapłani, ministranci, lud Boży. Zasadniczą treścią albumu są krótkie i proste wyjaśnienia poszczególnych części Mszy świętej. Nie brakuje w nim też zabaw i różnych zadań dla dzieci, a także piosenek, miejsc na wpisywanie danych dziecka, na wklejenie zdjęć czy na pamiątkowe wpisy gości. Niewątpliwym atutem albumu są teksty obu Autorów - kapłanów pracujących z dziećmi i piszących dla nich, a także liczne, niezwykle barwne ilustracje pana Marcina Piwowarskiego.
Edycja Świętego Pawła

Ukryty w Hostii. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Beata Kołodziej
Atutami tego albumu są ciekawe teksty Beaty Kołodziej oraz piękne opracowanie graficzne Ewy Burdzickiej. Zachwyca przede wszystkim swoją przejrzystością, trafnością dobranych tekstów, miejscami na okolicznościowe wpisy oraz zdjęciami. Wprowadzenie łamigłówek, krzyżówek, wycinanek i innych propozycji zabaw aktywizujących pozwala dziecku dzieci różnorodnie wyrażać swoje przeżycia religijne. Poprzez przystępnie opracowane teksty biblijne pomaga pogłębić w nim wiarę katolicką, zaś interaktywna forma zachęca także rodziców do współpracy z dzieckiem w uzupełnianiu albumu. Uzupełniając album, dziecko przez zabawę uczy się elementarnych prawd wiary. Jest to pierwszy na polskim rynku wydawniczym tak przygotowany album.
Edycja Świętego Pawła

Moja pierwsza komunia
Album zawiera miejsce na zdjęcia i życzenia od rodziny
Egmont Polska

Przyjdź, Panie Jezu. Modlitewnik do Pierwszej Komunii Św.
Opracowany na nowo, uzupełniony i wzbogacony ilustracjami modlitewnik, który pragnie pomóc dzieciom w przeżywaniu tej ważnej w ich życiu chwili, jaką jest I Komunia św., a także towarzyszyć przez lata jako przyjaciel, z którym się chętnie rozmawia, do którego się chętnie wraca.
Wydawnictwo WAM

Jezus daje samego siebie
Beata Kołodziej
Pamiątka pierwszej Komunii Świętej. Na podstawie listu Jana Pawła II do dzieci
Album Jezus daje samego siebie to:
- obszerne fragmenty Listu Jana Pawła II do dzieci
- opowiadania i wiersze autorstwa Beaty Kołodziej
- kolorowe ilustracje i zdjęcia
- zadania i zabawy
Prezent - do każdego albumu dodana jest płyta CD zawierająca piosenkę Jezu Ufam Tobie, utwory muzyczne zespołu Promyczki oraz tekst Listu czytany przez dzieci.
Wydawnictwo eSPe

Modlitewnik dla dzieci
Modlitewnik dla Twojego dziecka. Bardzo kolorowy, z przepięknymi ilustracjami Stanisława Barbackiego. A w nim: tradycyjne modlitwy, modlitwy-rymowanki wyjaśniające dziecięcym językiem ważne prawdy wiary. Piosenki Arki Noego i Magdy Anioł.
Księgarnia Św. Jacka

Ewangelia Jezusa dla najmłodszych.
Anna Ćwierz, Marcin Piwowarski
Historia, którą opowiem
zdarzyła się w Palestynie,
dalekim, ciepłym kraju,
co pustyniami słynie.
Jest to prawdziwa opowieść,
chociaż niezwykle brzmi,
ale jest dobrze ją poznać,
posłuchaj więc i Ty.
Wydawnictwo JEDNOŚĆ

O Dobrym Pasterzu
Opowieść o Zaginionej Owieczce i Dobrym Pasterzu to komputerowa adaptacja Nowotestamentowej Przypowieści opowiadającej o opiece jaką nad swoimi owcami sprawuje Dobry Pasterz - Jezus Chrystus.
Dobry Pasterz

ARKA NOEGO
Anna Kaszuba-Dębska
Pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły podstawowej, opowiadająca biblijną historię o Arce Noego.
Wydawnictwo WAM


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa książki dzieci komunia konkurs
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W