Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


„ODSZEDŁ PASTERZ NASZ, CO UKOCHAŁ LUD”

02.04.2005Biskupi Polscy wraz z całym Kościołem z bólem przyjęli wiadomość o śmierci Jana Pawła II, wielkiego Papieża, który przez niemal 27 lat gorliwie służył Bogu i prowadził Kościół bezpiecznymi drogami wiary i Ewangelii.

Dziękujemy Bogu za tego 264. niezwykłego Następcę św. Piotra, który na Stolicę Apostolską powołany został z Krakowa w dniu 16 października 1978 r. i odtąd służył Kościołowi i ludziom w sposób niezwykle nowoczesny, zachowując przy tym wierność starożytnej tradycji apostolskiej.

Stawał się często głosem pozbawionych głosu i obrońcą najsłabszych oraz pokrzywdzonych, i dlatego bronił prawa do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nieustannie demaskował niesprawiedliwe konflikty wojenne, promował inicjatywy pokoju i braterstwa wśród wszystkich religii i wszystkich ludzi. Wielki ewangeliczny humanizm Jana Pawła II promieniował autentycznym szacunkiem do każdego człowieka.

Żarliwie miłował Boga, utwierdzał wiarę i dlatego szczerze kochał ludzi. Miał dla nich szacunek i czas, szukał ich i potrzebował do skutecznego realizowania swojej misji. Dzięki niemu autorytet Kościoła stał się jeszcze większy i bardziej „bosko-ludzki”.

Niech trwa modlitwa za śp. Umiłowanego Jana Pawła II — Pierwszego Papieża Polaka, którego pokornie polecamy Bożemu Miłosierdziu z ufnością prosząc o wstawiennictwo za nas, abyśmy również mogli po godnym życiu z wiary przekroczyć próg wieczności z nadzieją zmartwychwstania.

W uroczystościach pogrzebowych w Watykanie wezmą udział biskupi polscy oraz wierni. Już teraz zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Ojca Świętego, która odprawiona zostanie w Warszawie na Placu Piłsudskiego (d. pl. Zwycięstwa) we wtorek 5 kwietnia br. o godz. 17.00. Weźmie w niej udział Episkopat Polski, Przedstawiciele Władz, Korpus Dyplomatyczny, Bracia z innych Kościołów oraz Mieszkańcy Stolicy.

Ufamy, że Jan Paweł II powiększy grono świętych i już dziś modli się z nas u tronu Bożego.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
abp Józef Michalik
abp Stanisław Gądecki
bp Piotr Libera

Przemyśl - Warszawa, 2.04.2005 r.

P.S. Księgi Kondolencyjne będą udostępnione w Nuncjaturze, Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski i Rezydencji Prymasa Polski od poniedziałku 4 kwietnia br. w godz. 9.00 - 18.00.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć zmartwychwstanie modlitwa choroba papież Jan Paweł II pogrzeb ojciec święty lud nie żyje obrońca
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W