Pozdrowienia po Mszy św. w Mariazell

Pozdrowienia po Mszy św. w Mariazell - podróż do Austrii 7-9.09.2007


Benedykt XVI

Pozdrowienia po Mszy św. w Mariazell

Na zakończenie Eucharystii Ojciec Święty pozdrowił w kilku językach pielgrzymów przybyłych z różnych krajów.

po niemiecku:

Drodzy bracia i siostry! Zanim spotkam się z radami parafialnymi i przekażę wam Ewangelię wraz z Dziejami Apostolskimi, chciałbym nawiązać do tego, co zostało wyrażone w intencjach modlitewnych. Wiele osób w Austrii cierpi w tych dniach na skutek powodzi i poniosło z tego powodu straty. Pragnę zapewnić te wszystkie osoby o modlitwie i współczuciu oraz wyrazić ubolewanie. Jestem pewien, że każdy, kto tylko ma możliwość, okaże im solidarność i pospieszy z pomocą.

Chciałbym wspomnieć także dwójkę pielgrzymów, którzy tutaj dzisiaj umarli — modliłem się za nich podczas Mszy św. Możemy ufać, że Matka Boża zaprowadziła ich prosto przed oblicze Boga, jako że pielgrzymowali, by wraz z Nią spotkać Jezusa.

po węgiersku:

Drodzy pielgrzymi z Węgier, znam wasze tradycyjne nabożeństwo do Matki Bożej z Mariazell. Proszę Ją o opiekę nad wami wszystkimi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

po słoweńsku:

Drodzy bracia i siostry przybyli ze Słowenii, niech Dziewica Maryja zawsze chroni wasz naród i wasze rodziny. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

po chorwacku:

Z serca pozdrawiam również was, drodzy pielgrzymi chorwaccy! Niech was umacnia przemożne wstawiennictwo i pomoc Błogosławionej Dziewicy Maryi, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi i Jego Kościołowi. Chwała niech będzie Jezusowi i Maryi!

po czesku:

Serdecznie pozdrawiam także pielgrzymów z Republiki Czeskiej. Wszystkich was zawierzam matczynej opiece Błogosławionej Dziewicy Maryi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

po słowacku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów słowackich. Drodzy przyjaciele, niech Mater Gentium Slavorum pomaga wam zawsze dochowywać wierności Chrystusowi i Kościołowi.

po polsku:

Pozdrawiam Polaków przybyłych do Mariazell w pielgrzymce wiary i jedności. Przez wstawiennictwo Maryi proszę o Boże błogosławieństwo dla was i waszych rodzin.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao