Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

Wspieracie misję ewangelizacyjną Kościoła

21 IV 2012 — Przemówienie do członków Fundacji PapieskiejW Sali Klementyńskiej w Watykanie Benedykt XVI spotkał się z członkami Fundacji Papieskiej (The Papal Foundation), którzy z ordynariuszem Dallas, bpem Kevinem Josephem Farrellem, przybyli ze Stanów Zjednoczonych Ameryki do Rzymu z doroczną pielgrzymką. W ciągu niemal 25 lat działalności Fundacja przeznaczyła ponad 70 mln dolarów na zapomogi, stypendia i działalność charytatywną, która szczególnie leży na sercu Papieżowi. Instytucją tą, założoną w 1988 r., kieruje komitet, do którego należą z urzędu kardynałowie rezydujący w Stanach Zjednoczonych oraz biskupi i świeccy wybrani na szczeblu lokalnym w różnych diecezjach; wśród nich jest bp Farrell. W 2011 r. Fundacja Papieska zrealizowała na świecie ponad 100 projektów na łączną sumęok. 8575500 dolarów. Poniżej zamieszczamy przemówienie papieskie.

Drodzy przyjaciele!

Z przyjemnością witam członków Fundacji Papieskiej, przybyłych z doroczną pielgrzymką do Rzymu. Oby nawiedzenie przez was grobów apostołów i męczenników umocniło waszą miłość do ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana oraz wasze zaangażowanie w służbę Jego Kościołowi. Cieszę się, że mam okazję podziękować wam osobiście za to, że wspieracie tak różnorodne formy apostolatu, bliskie sercu Następcy Piotra.

W najbliższych miesiącach będę miał zaszczyt kanonizować dwie nowe święte z Ameryki Północnej. Bł. Katarzyna Takakwitha i bł. matka Marianna Cope to jaśniejące przykłady świętości i heroicznej miłości, ale przypominają nam także o historycznej roli, jaką odegrały kobiety w budowaniu Kościoła w Ameryce. Oby ich przykład i wstawiennictwo umacniały was wszystkich w dążeniu do świętości i w waszych staraniach, by przyczyniać się do wzrostu królestwa Bożego w sercach współczesnych ludzi. Poprzez pracę w Fundacji Papieskiej wspieracie misję ewangelizacyjną Kościoła, pomagacie w promowaniu oświaty oraz integralnego rozwoju naszych braci i sióstr w najuboższych krajach oraz ułatwiacie zaangażowanie misyjne licznych diecezji i zgromadzeń zakonnych w całym świecie.

W tych dniach proszę was o ustawiczną modlitwę w intencji potrzeb Kościoła powszechnego, a w szczególności w intencji wolności chrześcijan w głoszeniu Ewangelii i wnoszeniu jej światła w palące kwestie moralne teraźniejszości. Z wielką miłością zawierzam was i wasze rodziny łaskawemu wstawiennictwu Maryi, Matki Kościoła, i z serca udzielam błogosławieństwa apostolskiego jako zadatku radości i pokoju w zmartwychwstałym Panu.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Ameryka wolność wyznania orkiestra prześladowanie chrześcijan wolność religii Marianna Cope Fundacja Papieska the Papal Foundation Katarzyna Takakwitha
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W