Bądźmy zwiastunami Bożego pokoju

Przemówienie podczas spotkania z mieszkańcami Fryburga - podróż Benedykta XVI do Niemiec (22-25.09.2011)


Benedykt XVI

Bądźmy zwiastunami Bożego pokoju

Spotkanie z mieszkańcami miasta na placu przed katedrą. 24 września 2011 — Fryburg

Bądźmy zwiastunami Bożego pokoju

Z erfurckiego lotniska Papież odleciał do Lahr, skąd po krótkiej ceremonii powitalnej przejechał do Fryburga Bryzgowijskiego. Złożył wizytę w katedrze, a na placu przed katedrą, po słowie powitalnym metropolity Fryburga abpa Roberta Zollitscha, wygłosił przemówienie do mieszkańców miasta.

Drodzy przyjaciele!

Z wielką radością witam was wszystkich i dziękuję wam za serdeczne przyjęcie, jakie mi zgotowaliście. Cieszę się, że po pięknych spotkaniach w Berlinie i Erfurcie jestem teraz także z wami, we Fryburgu, skąpanym w blasku i cieple słońca. Szczególne podziękowanie kieruję do waszego drogiego abpa Roberta Zollitscha za zaproszenie — tak bardzo nalegał, że w końcu musiałem powiedzieć: rzeczywiście muszę udać się do Fryburga! — i za jego uprzejme słowa powitania.

«Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość» — tak brzmi motto tych dni. Jako Następca apostoła Piotra, któremu Pan w Wieczerniku powierzył zadanie umacniania braci (por. Łk 22, 32), chętnie przybyłem do was, do tego pięknego miasta, aby modlić się razem z wami, aby głosić Słowo Boże oraz aby z wami sprawować Eucharystię. Proszę was o modlitwę, aby te dni były owocne i aby Bóg utwierdzał nas w wierze, umacniał naszą nadzieję i aby wzrastała nasza miłość. Obyśmy w tych dniach na nowo uświadomili sobie, jak bardzo Bóg nas kocha i że prawdziwie jest On dobry. I tak powinniśmy być pełni ufności, że On jest dla nas dobry i ma moc czynienia dobra, i w Jego rękach jesteśmy ze wszystkim, co porusza nasze serca i jest dla nas ważne. A my chcemy świadomie złożyć to w Jego ręce. W Nim nasza przyszłość jest pewna; On nadaje sens naszemu życiu i może doprowadzić je do pełni. Niech Pan prowadzi was w pokoju i uczyni nas wszystkich zwiastunami swojego pokoju! Serdecznie dziękuję za przyjęcie.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama