Te dzieci są ogniwami łańcucha

Homilia podczas Mszy św. w uroczystość Chrztu Pańskiego 12.01.2014

W niedzielę Chrztu Pańskiego rano Ojciec Święty odprawił w Kaplicy Sykstyńskiej Mszę św., podczas której udzielił sakramentu chrztu 32 noworodkom. Podczas uroczystości Papież, improwizując, wygłosił następującą homilię:

Jezus nie potrzebował, żeby Go ochrzczono, ale pierwsi teologowie powiadają, że poprzez swoje ciało, poprzez swoją świętość podczas chrztu pobłogosławił wszystkie wody, ażeby wody miały moc udzielania chrztu. A później, zanim wstąpił do nieba, Jezus powiedział nam, żebyśmy szli na cały świat i chrzcili. I od tamtego dnia aż do dnia dzisiejszego był to nieprzerwany łańcuch: chrzciło się dzieci i później dzieci dzieci, i dzieci... I również dzisiaj jest kontynuowany ten łańcuch.

Te dzieci są ogniwami łańcucha. Wy, rodzice, macie chłopczyka lub dziewczynkę do ochrzczenia, ale za ileś lat oni będą mieli do ochrzczenia dziecko lub wnuczę... Taki jest łańcuch wiary! Co to znaczy? Chciałbym wam powiedzieć jedynie to: jesteście tymi, którzy przekazują wiarę, jesteście przekazicielami; waszym obowiązkiem jest przekazywanie wiary tym dzieciom. To jest najpiękniejsze dziedzictwo, jakie im pozostawicie: wiara! Jedynie to. Dzisiaj wróćcie do domu z tą myślą. Musimy być przekazicielami wiary. Myślcie o tym, myślcie zawsze, jak przekazywać wiarę dzieciom.

Dzisiaj śpiewa chór, ale najpiękniejszym chórem jest ten chór dzieci, które hałasują... Niektóre będą płakały, bo jest im niewygodnie lub ponieważ są głodne: jeśli są głodne, mamy, nakarmcie je, bądźcie spokojne, ponieważ one są tutaj najważniejsze. A teraz, z tą świadomością, że jesteśmy przekazicielami wiary, kontynuujmy ceremonię chrztu.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama