Uczmy się wewnętrznej ciszy

Uczmy się od Maryi wewnętrznej ciszy i patrzenia sercem. Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 5.04.2020

Drodzy Bracia i Siostry!

Przed zakończeniem tej Mszy św. pragnę pozdrowić wszystkich, którzy w niej uczestniczyli za pośrednictwem środków społecznego przekazu. W szczególności myślę o młodych z całego świata, którzy przeżywają w sposób niezwykły dzisiejszy Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Na dzisiaj było zaplanowane przekazanie krzyża przez młodzież z Panamy młodzieży z Lizbony. Ten bardzo sugestywny gest został przełożony na niedzielę Chrystusa Króla, 22 listopada tego roku. Zachęcam was, młodych, byście w oczekiwaniu na tę chwilę kultywowali i dawali świadectwo nadziei, wielkoduszności, solidarności, których wszyscy potrzebujemy w tym trudnym czasie.

Jutro, 6 kwietnia, przypada Światowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym okresie wiele imprez zawieszono, lecz ujawniają się najlepsze owoce sportu — wytrzymałość, duch zespołowy, braterstwo, dawanie z siebie tego, co najlepsze... Tak więc propagujmy sport służący pokojowi i rozwojowi.

Moi drodzy, rozpocznijmy z wiarą Wielki Tydzień, w którym Jezus cierpi, umiera i zmartwychwstaje. Osoby i rodziny, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystościach liturgicznych, są zachęcane do skupienia się na modlitwie w domu, także z pomocą urządzeń technologicznych. Duchem obejmijmy chorych, ich rodziny i wszystkich, którzy ich pielęgnują z tak wielką ofiarnością; módlmy się za zmarłych, w świetle wiary paschalnej. Każdy jest obecny w naszym sercu, w naszej pamięci, w naszej modlitwie.

Od Maryi uczmy się wewnętrznej ciszy, patrzenia sercem, wiary przenikniętej miłością, abyśmy szli za Jezusem drogą krzyża, która prowadzi do chwały zmartwychwstania. Ona idzie z nami i podtrzymuje naszą nadzieję.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama