Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek

Apel o uwolnienie duchownych uprowadzonych w Syrii

Słowa Papieża przed modlitwą «Regina caeli» 24 kwietnia 2016Na zakończenie tej uroczystości jubileuszowej moje myśli kierują się w szczególności do was, drodzy chłopcy i dziewczęta. Przybyliście z Włoch oraz z całego świata, aby przeżyć chwile wiary i braterskiej wspólnoty. Dziękuję za wasze radosne i głośne świadectwo. Odważnie idźcie naprzód!

Wczoraj w Burgos, w Hiszpanii, zostali beatyfikowani ks. Walenty Palencia Marquina i czterej jego towarzysze męczennicy, zabici za wiarę w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Uwielbiajmy Pana za tych Jego odważnych świadków i za ich wstawiennictwem błagajmy Go o uwolnienie świata od wszelkiej przemocy.

Wciąż żywy jest we mnie niepokój o braci biskupów, kapłanów, zakonników, katolickich i prawosławnych, uprowadzonych dawno temu w Syrii. Niech Bóg miłosierny poruszy serca porywaczy i sprawi, aby jak najrychlej ci nasi bracia zostali uwolnieni i mogli wrócić do swoich wspólnot. Zachęcam was wszystkich do modlitwy w tej intencji, bez zapominania o innych uprowadzonych na całym świecie.

Powierzmy wszystkie nasze dążenia i nadzieje wstawiennictwu Maryi, Matki Miłosierdzia.

Po modlitwie maryjnej i błogosławieństwie Papież powiedział:

Drodzy chłopcy i dziewczęta, uczestniczyliście w jubileuszowym święcie: teraz wracajcie do domu radując się waszą chrześcijańską tożsamością. Wyprostowani, z podniesioną głową i z waszym dowodem osobistym w rękach i sercach! Niech Pan was prowadzi. Proszę was, módlcie się także za mnie. Dziękuję.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież dziecko dzieci Bliski Wschód Syria porwanie porywacz Walenty Palencia Marquina
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W