Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


PODRÓŻ APOSTOLSKA PAPIEŻA FRANCISZKA DO ALBANII 21.09.2014

Papież Franciszek

Umiejcie powiedzieć «nie» bałwochwalstwu pieniądza

Słowa przed modlitwą «Anioł Pański»Przed modlitwą maryjną na zakończenie Mszy św. na placu Matki Teresy w Tiranie Papież Franciszek powiedział:

Drodzy Bracia i Siostry!

Przed zakończeniem tej uroczystości pragnę zwrócić się do was wszystkich, przybyłych z Albanii i z krajów sąsiednich. Dziękuję wam za obecność i za świadectwo wiary.

W szczególności zwracam się do was, młodzi! Mówią, że Albania jest najmłodszym krajem Europy i zwracam się do was. Zachęcam was, byście budowali swoje życie na Jezusie Chrystusie, na Bogu: ten, kto buduje na Bogu, buduje na skale, bo On jest zawsze wierny, nawet jeśli my odmawiamy wierności (por. 2 Tm 2, 13). Jezus zna nas lepiej niż ktokolwiek inny; kiedy popełniamy błędy, nie oskarża nas, ale mówi: «Idź i odtąd już nie grzesz!» (J 8, 11). Drodzy młodzi, jesteście nowym pokoleniem, nowym pokoleniem Albanii, przyszłością ojczyzny. Z mocą Ewangelii, biorąc przykład z waszych przodków i męczenników, umiejcie powiedzieć «nie» bałwochwalstwu pieniądza — «nie» bałwochwalstwu pieniądza! — «nie» fałszywej wolności indywidualistycznej, «nie» uzależnieniom i przemocy; natomiast mówcie «tak» kulturze spotkania i solidarności, «tak» pięknu nierozerwalnie związanemu z dobrem i prawdą; «tak» życiu przeżywanemu z wielkodusznością, ale wiernie w małych rzeczach. W ten sposób zbudujecie lepszą Albanię i lepszy świat, idąc w ślady waszych przodków.

Zwróćmy się teraz do Maryi Panny, którą czcicie w szczególny sposób jako Matkę Dobrej Rady. Duchowo udaję się do drogiego wam Jej sanktuarium w Szkodrze i zawierzam Jej cały Kościół w Albanii i cały naród albański, zwłaszcza rodziny, dzieci i starszych, którzy są żywą pamięcią narodu. Niech Matka Boża prowadzi was drogą «z Bogiem, ku nadziei, która nie zawodzi».


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja bałwochwalstwo materializm Solidarność pieniądze skała Albania uczeń Chrystusa Podróż do Albanii
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W