Prosimy o przebaczenie

Akt pokutny za grzechy wykorzystania seksualnego - Irlandia, 26.08.2018

Wczoraj spotkałem się z ośmioma osobami, które były ofiarami nadużywania władzy, nadużywania sumienia, i wykorzystywania seksualnego. Rozważając to, co mi powiedziały, pragnę przedstawić Bożemu miłosierdziu te zbrodnie i prosić o ich przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za nadużycia w Irlandii, nadużycia władzy, nadużycia sumienia, nadużycia seksualne ze strony przedstawicieli Kościoła. Szczególnie prosimy o przebaczenie nadużyć, do których dochodziło w różnego rodzaju instytucjach prowadzonych przez zakony męskie i żeńskie, a także przez innych członków Kościoła. Prosimy też o przebaczenie za przypadki wyzyskiwania pracy wielu nieletnich.

Prosimy o przebaczenie za wszystkie przypadki, kiedy osobom, które doświadczyły różnego rodzaju nadużyć, jako Kościół nie okazaliśmy współczucia, nie dążyliśmy do sprawiedliwości i prawdy poprzez konkretne działania. Prosimy o przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za tych członków hierarchii kościelnej, którzy nie poczuli się odpowiedzialni za te bolesne sytuacje i zachowali milczenie. Prosimy o przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za dzieci, które zostały odebrane matkom, i za te wszystkie przypadki, kiedy licznym samotnym matkom, próbującym odnaleźć swoje dzieci, które zostały im odebrane, lub dzieciom, szukającym swych matek, mówiono, że był to grzech śmiertelny. To nie jest grzech śmiertelny, to czwarte przykazanie. Prosimy o przebaczenie.

Niech Pan zachowa i pogłębi to poczucie wstydu i skruchy, i da nam siłę do działania, ażeby nigdy więcej te rzeczy się nie wydarzyły, a sprawiedliwości stało się zadość. Amen.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama