Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Wszyscy chrześcijanie powinni być nowymi apostołami miłości

31 X 2013 — Audiencja dla członków Koła św. PiotraPapież przyjął w Sali Klementyńskiej członków Koła św. Piotra, którzy przybyli, by przekazać «obola św.Piotra», tradycyjną ofiarę zebraną w rzymskich parafiach przez stowarzyszenie i przeznaczoną na działalność charytatywną Ojca Świętego.

Drodzy członkowie Koła św. Piotra, dzień dobry!

Wyrażam wam wdzięczność za działalność wspierającą akcję charytatywną Kościoła na rzecz najbardziej potrzebujących. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję waszemu przewodniczącemu generalnemu, księciu Leopoldowi Torlonii, za miłe słowa.

Dobiega końca Rok Wiary, opatrznościowy czas łaski, w którym Kościół odnowił wiarę w Jezusa Chrystusa i ożywił radość płynącą z chodzenia Jego drogami. Wiara, którą żyje się w sposób poważny, prowadzi do postępowania w duchu autentycznej miłości. Mamy wiele prostych świadectw osób, które stają się apostołami miłości w rodzinie, w szkole, w parafii, w miejscach pracy i społecznych spotkań, na ulicach, wszędzie... Potraktowały poważnie Ewangelię! Prawdziwy uczeń Pana osobiście angażuje się w posługę miłości, której wymiarem są różnorodne i niewyczerpane formy ubóstwa człowieka.

Również wy, drodzy przyjaciele, czujecie się posłani do uboższych sióstr i braci, słabych, zepchniętych na margines. Działacie jako ochrzczeni, uznając, że jest to wasze zadanie wiernych świeckich. I to nie jako posługa wyjątkowa lub okazjonalna, lecz podstawowa, z którą Kościół się utożsamia, pełniąc ją na co dzień. Każdego dnia pojawiają się sytuacje, które nas poruszają. Codziennie każdy z nas powołany jest do tego, by pocieszać, by stawać się pokornym, lecz wielkodusznym narzędziem Bożej opatrzności i Jego miłosiernej dobroci, Jego miłości, która rozumie i współczuje, Jego pocieszenia, które podnosi na duchu i dodaje odwagi. Codziennie wszyscy jesteśmy powołani do stawania się «Bożą pieszczotą» dla tych, którzy być może zapomnieli pierwsze pieszczoty, którzy być może nigdy w swoim życiu nie zaznali żadnej pieszczoty. Wy jesteście tutaj dla Stolicy Apostolskiej i dla Rzymu Bożą pieszczotą! Dziękuję, bardzo wam dziękuję!

Drodzy bracia i siostry, dalej bądźcie widzialnym znakiem miłości Chrystusa dla tych, którzy są w potrzebie zarówno w sensie materialnym, jak w sensie duchowym, a także dla pielgrzymów, przybywających do Rzymu z każdej części świata.

Dzisiaj dziękuję wam w sposób szczególny za «obola św. Piotra», którego zebraliście w kościołach Rzymu. Jest to wasz typowy udział w mojej trosce o najbardziej potrzebujące osoby w tym mieście. Zachęcam was zatem, byście kontynuowali tę działalność, czerpiąc w szkole Bożego miłosierdzia, poprzez modlitwę i słuchanie Słowa Bożego, miłość do ofiarowania braciom.

Zawierzam was, członków waszych rodzin i wasze dzieła opiece Najświętszej Maryi Panny, Salus Populi Romani, aby was prowadziła i wspierała, oraz wstawiennictwu świętych Piotra i Pawła. Dziękuję wam za to, że jesteście «Bożą pieszczotą»!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłosierdzie świadectwo margines społeczny posługa czułość działalność charytatywna rok wiary marginalizacja Boża pieszczota

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W