Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż Jana Pawła II do Meksyku i Stanów Zjednoczonych 22-28.01.1999
Jan Paweł II

ZAUFAJCIE JEZUSOWI

List Ojca Świętego do dzieci - pacjentów Szpitala Pediatrycznego im. kard. Johna GlennonaPodczas spotkania z młodymi w «Kiel Center» Ojciec Święty przekazał dyrekcji Szpitala Pediatrycznego im. kard. Johna Glennona list do chorych dzieci, w którym zapewnił, że modli się codziennie za nie i za wszystkich cierpiących.

Cieszę się, drogie dzieci, że podczas mego pobytu w St. Louis mogę spotkać się z niektórymi z was w «Kiel Center» i osobiście się z wami przywitać.

W sercu pamiętam o was wszystkich, chociaż nie ze wszystkimi mogłem się dzisiaj zobaczyć. Chcę, żeby chłopcy i dziewczynki przebywający w Szpitalu Pediatrycznym im. kard. Johna Glennona i wszystkie chore dzieci wszędzie na świecie wiedziały, że Papież modli się za każde z nich.

Wiecie, jak bardzo Jezus kochał dzieci i jak lubił przebywać z nimi. Wy także jesteście Mu bardzo drogie. Niektóre z was i waszych przyjaciół wiele już wycierpiały i odczuwają ciężar tego, co przeżyły. Chcę dodać wam otuchy, abyście zachowały cierpliwość i były blisko Jezusa, który cierpiał i umarł na krzyżu z miłości do was i do mnie.

Wokół was są inni ludzie, którzy bardzo was kochają. Są to też Franciszkanki Siostry Maryi, które od wielu lat z poświęceniem prowadzą ten szpital. Są to też ci, którzy na co dzień opiekują się wami i którzy ciężko pracują, aby wspomagać Szpital Pediatryczny im. kard. Johna Glennona. I są to oczywiście wasi najbliżsi i przyjaciele, którzy bardzo was kochają i pragną, żebyście były silne i dzielne. Z radością błogosławię im wszystkim.

Dzisiaj myślę także o wielu innych chorych ludziach w archidiecezji St. Louis i poza nią. Pozdrawiam wszystkich chorych, cierpiących i osoby starsze, zapewniając ich, że zajmują szczególne miejsce w mojej codziennej modlitwie. Mają oni do odegrania szczególnie ważną rolę w duchowym sercu Kościoła.

Wzywam wszystkich chorych, by zaufali Jezusowi, który powiedział: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem» (J 11, 25). W zjednoczeniu z Nim także nasze utrapienia i cierpienia przyczyniają się do zbawienia świata. Niech Jego Matka Maryja towarzyszy wam i napełnia wasze serca radością. Przyjmijcie moje Apostolskie Błogosławieństwo.

St. Louis, 26 stycznia 1999 r. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: chory dziecko dzieci cierpienie Stany Zjednoczone USA
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W