Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Apel Caritas - sierpień 2004W dniach, które Polakom przypominają bohaterski czyn Powstania Warszawskiego sprzed 60 laty, z odległej Afryki docierają do nas dramatyczne informacje o tragedii milionów ludzi obecnie doświadczanych wojną i prześladowaniem. Los mieszkańców i tysięcy uchodźców przybyłych do regionu Darfur, w zachodnim Sudanie, jest określany jako największa katastrofa humanitarna na świecie. Bratobójcze walki nie oszczędzają nawet dzieci. Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się z gorącą prośbą do społeczności międzynarodowej o pomoc, jako znak duchowej i materialnej solidarności z tamtejszym udręczonym ludem.

Caritas Polska apeluje do Rodaków, którzy dotychczas zawsze hojnie i ze zrozumieniem wspierali pomoc charytatywną Kościoła, o wpłaty na ten cel. Nasz gest serca może uratować życie i zdrowie wielu ludzi. Ze względu na konieczność szybkiego działania, dużą odległość do miejsca katastrofy i zmieniające się potrzeby, najskuteczniejszą pomoc można organizować w oparciu o ofiary pieniężne.

Konto Caritas Polska w;

PKO BP S.A. I/O Centrum w Warszawie - nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

przyjmuje wpłaty z dopiskiem: SUDAN. Oddziały Banku PKO SA nie pobierają prowizji.

o. Hubert A. Matusiewicz OH

Caritas Polska


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Afryka prześladowanie islam pomoc wojna Sudan sierpień wsparcie powstanie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W