Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Todd Outcalt

DOTKNIĘCI PRZEZ BOGA

Prawdziwe świadectwa uzdrowień

ISBN: 978-83-7505-293-0
wyd.: WAM 2009
Spis treści
Podziękowania7
Wstęp11
Co znaczy być "uzdrowionym"?11
Więcej pytań17
Moja własna historia 19
W kierunku uzdrowienia25
Podsumowanie wstępu 30
Rozdział 1
Uzdrowienie a związki międzyludzkie. Zmiana podejścia w traktowaniu siebie nawzajem33
BÓL ISTNIENIA35
UZDRAWIANIE ZŁAMANEGO SERCA39
WYOBRAŻENIA NA TEMAT UZDROWIENIA43
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 149
Rozdział 2
Uzdrowienie duchowe. Radzenie sobie z pustką wewnętrzną 51
KAŻDY KROK TO UZDROWIENIE59
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 2 65
Rozdział 3
Uzdrowienie emocjonalne. Szanowanie własnych uczuć 67
ZDROWIE I UCZCIWOŚĆ 70
OSIĄGANIE RÓWNOWAGI EMOCJONALNEJ79
ZŁUDZENIE LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA83
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 387
Rozdział 4
Uzdrowienie teologiczne. Odnowienie naszego sposobu myślenia o Bogu 89
ZMIANA SPOSOBU MYŚLENIA95
POSZUKUJĄC BOŻEGO UZDROWIENIA 104
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 4 108
Rozdział 5
Uzdrowienie społeczne. Zmiana w myśleniu na temat poczucia przynależności do społeczności 111
Człowiek przy sadzawce 114
Niewidomy Bartymeusz 116
Samarytanka przy studni118
POWIĄZANIA SPOŁECZNE A KOŚCIÓŁ 121
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 5 127
Rozdział 6
Uzdrowienie ciała. Leczenie dolegliwości cielesnych 129
UZDROWIENIE I PEŁNIA CZŁOWIECZEŃSTWA 138
CZY UZDROWIENIE JEST CUDEM? 144
RADOŚĆ A UZDROWIENIE 148
POZOSTAWANIE SILNYM 153
Rachunek sumienia 154
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 6 157
Rozdział 7
Uzdrowienie w kontekście zmartwychwstania. Doświadczanie obietnicy nowego życia 159
STĄD DO WIECZNOŚCI 165
POGODZENIE SIĘ Z OSTATECZNYM UZDROWIENIEM, JAKIE PRZYCHODZI OD BOGA168
KOŃCOWE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO 170
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 7175
Rozdział 8
Uzdrowienie i teodycea. Zmagania, by znaleźć Bożą miłość w cierpieniu177
WĄTPLIWOŚCI ZWIĄZANE Z PROBLEMEM UZDROWIENIA181
OSTATNIE PRZEMYŚLENIA 187
PODSUMOWANIE ROZDZIAŁU 8 190

Podziękowania

Książka ta — w kształcie w jakim jest — zawdzięcza swe powstanie wielu osobom. W szczególności jestem zobowiązany mojej rodzinie — Becky, Chelsea i Logan, za to że dały mi miejsce i czas na podzielenie się z innymi moimi przemyśleniami. Szczególne podziękowania należą się Becky, za to że zgodziła się, bym opowiedział naszą historię i opisał mozolny proces leczenia, jaki przeszliśmy.

Dziękuję także wszystkim, którzy zechcieli ze mną porozmawiać o swych doświadczeniach życiowych, udzielając informacji, które mogłem wykorzystać. Nie wymienię wszystkich z imienia i nazwiska, również dlatego, że niektóre dane zostały zmienione, by chronić prywatność poszczególnych osób, ale wszystkim świadkom Bożych interwencji wdzięczny jestem za podzielenie się ze mną swą wiedzą.

Skorzystałem też z pomocy osób, które z oddaniem czytały moje szkice, wyrażając później swe uwagi. W tym miejscu pragnę szczególnie podziękować Aldzie i Jackowi Andrews, a zwłaszcza Aldzie, która okazała się szczególnie wrażliwa na uzdrawiającą Bożą moc, mimo że życie tak bardzo ją doświadczyło. Wyrazy wdzięczności należą się też Bobowi i Lueli McBride; dziękuję Wam, zwłaszcza Doktorowi McBride'owi, za trafne uwagi z zakresu teologii. Słowa podziękowania kieruję też do Raya i Nancy Alexander za uważne przeczytanie książki i wyłapanie błędów. Dziękuję Billowi i Beverly Riffl e. Beverly — dla wielu osób jesteś chodzącym cudem uzdrowienia, spodobały mi się historie, które opowiadałaś, podziwiam Twoją wiedzę z zakresu teologii i Twoje krótkie, acz celne uwagi zostawiane na samoprzylepnych karteczkach. Wdzięczny jestem Jerry'emu Steadhamowi, który zawsze wiedział, jak mnie wspierać, gdy najbardziej tego potrzebowałem — dziękuję za rozmowy, za Twoją umiejętność ważenia słowa i za zgodę na skorzystanie z Twoich pomysłów na tytuły rozdziałów. Twój wkład w powstanie tej książki jest nieoceniony! W tym miejscu muszę również wyrazić wdzięczność parafiom, w których posługiwałem, i ich członkom, którzy poprzez wsparcie i okazywane zainteresowanie stali się częścią tej książki.

Wiem też, że książka ta nigdy by nie powstała, gdyby nie urlop naukowy, który ufundowało mi Lilly Foundation. Dostałem w ten sposób możliwość swego rodzaju odnowy w pracy duchownego i ucieczki od codzienności, co zaowocowało napisaniem kilku rozdziałów. Już wcześniej niektóre fragmenty tej książki zostały opublikowane (w nieco innej formie) w czasopismach „Cure” i „Together”. Doceniam także wysiłki Kathy LaTour i Melissy Weber, by dostarczać mi artykuły i czasopisma pomocne w pisaniu o uzdrowieniach, a także dziękuję Danowi Ganglerowi za umożliwienie mi pisania comiesięcznych artykułów na temat uzdrowień i ich publikacji. Tym wszystkim, którzy trzymają w tej chwili książkę w ręku, muszę nadmienić, iż ogromny wkład w jej powstanie ma oddany sprawie wydawca. Jestem też wdzięczny wszystkim w Haelth Communication Inc., a Peterowi Vegso dziękuję, że dał mi szansę! Natomiast Susan Haim składam wyrazy wdzięczności za wiarę pokładaną w tę publikację, za jej wsparcie jako redaktora naczelnego i za zaangażowanie w całe przedsięwzięcie.

Na końcu dziękuję Czytelnikom, dla których piszę. Jestem Wam zobowiązany. Muszę także podziękować Amy Hughes za jej pracę redakcyjną, za nowe spojrzenie na całe przedsięwzięcie i za trud włożony w zredagowanie rękopisu. Oby ta książka była pierwszą z wielu naszych wspólnych książek, Amy!

dalej >>

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: cud cuda znaki świadectwa dowody uzdrowienia uzdrowienie fizyczne uzdrowienie duchowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W