Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Todd Outcalt

DOTKNIĘCI PRZEZ BOGA

Prawdziwe świadectwa uzdrowień

ISBN: 978-83-7505-293-0
wyd.: WAM 2009
Rozdział 1

Uzdrowienie a związki międzyludzkie.

Zmiana podejścia w traktowaniu siebie nawzajem

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz
i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie,
zostaw tam dar swój przez ołtarzem,
a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim!
Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!
Ewangelia wg św. Mateusza 5, 23-24

Zazwyczaj to, co rozumiemy pod pojęciem Bożego uzdrowienia, przywodzi nam na myśl wiele wątpliwości. Są to pytania o moc, jaką posiada Bóg, o sens ludzkiego cierpienia, o to, jaką rolę my sami mamy do odegrania w procesie własnego zdrowienia lub zdrowienia kogoś, kogo kochamy. Dlaczego świat w ogóle jest pełen cierpienia? Jeśli Bóg jest taki wszechmocny, dlaczego pozwala na istnienie cierpienia? Dlaczego na świecie są choroby, głód i śmierć? Gdzie jest Bóg, gdy nas boli, i dlaczego jest taki odległy od naszych problemów i trudności, jakie napotykamy? Nie my pierwsi zadajemy te pytania. Ludzie wiary zmagali się z nimi od wieków. Pismo Święte obfituje w takie teologiczne zagadki. Abraham kwestionował Bożą sprawiedliwość. Mojżesz cel i plan. Hiob szukał wytłumaczenia dla tego, co go spotkało, i dyskutował o tym z przyjaciółmi. Wiele psalmów zawiera skierowane do Boga pytania o Jego obecność, sprawiedliwość i miłosierdzie. Psalm 10 zaczyna się słowami: „Dlaczego z dala stoisz, o Panie, w czasach ucisku się kryjesz?”. Psalm 13 z kolei: „Jak długo, Panie, całkiem o mnie nie będziesz pamiętał? Dokąd kryć będziesz przede mną oblicze? Dokąd w mej duszy będę przeżywał wahania, a w moim sercu codzienną zgryzotę?”. Psalm 22 rozpoczynają słowa: „Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?” — słowa, którymi później modlił się Jezus na krzyżu.

Nie jesteśmy więc jedynymi, którzy pytają o Bożą obecność i stosunek Boga do człowieka. Jak wielu przed nami, my też myślimy, dlaczego Bóg nie przychodzi nam z pomocą, gdy jesteśmy skrzywdzeni, gdy chcemy poznać sens cierpienia, bólu i samotności. Często zastanawiamy się, dlaczego Bóg nie troszczy się o nas bardziej, o nasze życie osobiste, o ciała czy o świat. Pytamy, dlaczego ludziom jest tak trudno być ze sobą i dlaczego nasze związki z innymi są wypełnione walką i cierpieniem.

dalej >>

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: cud cuda znaki świadectwa dowody uzdrowienia uzdrowienie fizyczne uzdrowienie duchowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W