Song of Songs - VIII Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

Informacja o Festiwalu, który jest prawdopodobnie największą tego typu muzyczną imprezą w Europie

Song of Songs - VIII Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

VIII Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

24 i 25 czerwca 2005, Toruń


Jak co roku fani muzyki chrześcijańskiej spotkają się przy ruinach zamku krzyżackiego na Starym Mieście w Toruniu, aby razem posłuchać swojej ulubionej muzyki w wykonaniu zarówno debiutujących zespołów, jak i największych polskich i zagranicznych gwiazd tego gatunku.

To już VIII edycja tego niewątpliwie największego muzycznego festiwalu chrześcijańskiego w całej Europie Środkowo — Wschodniej. Toruński festiwal, cieszący się od lat niesłabnącą popularnością, to nie tylko święto muzyki chrześcijańskiej. To także okazja do spotkania tysięcy młodych ludzi, którzy w ten właśnie sposób, podczas tego unikalnego wydarzenia muzycznego, rozpoczynają swój wakacyjny wypoczynek. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom tak różnorodnej publiczności, rok rocznie organizatorzy przygotowują Festiwal w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie.

 

WARSZTATY GOSPEL

Nowością tegorocznego festiwalu będą I Toruńskie Warsztaty Gospel. W ciągu dwóch dni (piątek i sobota, 24-25 czerwca) w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu przy ul. Przedzamcze 11/15 pod okiem fachowych
i doświadczonych instruktorów, uczestnicy będą mogli opanować kilka fantastycznych utworów gospel w układzie czterogłosowym. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się lub po prostu lubią śpiewać. Zapisać można się poprzez stronę internetową www.gospeljoy.pl/torun. Pierwsza próba zaczyna się w piątek o godz. 16.00. Uczestnicy będą mogli sprawdzić to, czego się nauczyli podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w sali widowiskowej Domu Muz w sobotę o godz. 16.00.

ZAŚPIEWAĆ Z ARKĄ NOEGO

O godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury wśród przyszłorocznych pierwszoklasistów zostanie przeprowadzony casting. Najbardziej utalentowany sześciolatek zaśpiewa w wieczornym koncercie razem z Arką Noego. Regulamin i zasady konkursu dostępne będą na miejscu.

 

 

MAŁA SCENA - DUŻA NAGRODA

Wzorem ubiegłego roku została uruchomiona tzw. Mała Scena dla debiutujących zespołów. W piątkowe popołudnie o 16.00 w fosie przy Młodzieżowy Domu Kultury rywalizować będzie siedem zespołów. Przed jury i toruńską publicznością wystąpią: Miktam z Rybnika, Grażyna Ratajczak z zespołem z Torunia, Stróże Poranka z Poznania, Karina Kalczyńska i zespół Pod Prąd z Bydgoszczy, Delacore z Mińska Mazowieckiego, Przecinek z Raciborza oraz zespół Noc Jak Co Dzień z Torunia. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w postaci profesjonalnie nakręconego teledysku finansowanego przez Stowarzyszenie Song of Songs.

 

ARKA, MAMMUTH i GOSPEL

Profesjonalna część Festiwalu rozpocznie się na Dużej Scenie o godz. 19.00 od znanych wszystkim piosenek ARKI NOEGO, która w tym roku obchodzi 5-lecie artystycznej działalności. Fani ciężkiej muzyki usłyszą metalowe zespoły PNEUMA
i MAMMUTH ze Szwecji w koncercie „CIĘŻKIE JEST DOBRE”. Ciekawą propozycją tego wieczoru będzie występ francuskiego kwartetu ŕ4. Czwórka śpiewaków wykonuje muzykę gospel na cztery głosy bez instrumentów.

FORTUNA i ROCKERSI NA OŚLĘTACH nie tylko w TVP

Dzień później, w sobotę 25 czerwca od godz. 17.00, swoje koncerty zaprezentują zespół 40+30/70, MALEO REGGAE ROCKERS, Manitou oraz prawdziwa megagwiazda z USA — Stan Fortuna, franciszkanin z Bronxu. Tradycyjnie już w sobotni wieczór odbędzie się rejestrowany przez Program 2 Telewizji Polskiej, koncert „SONG OF SONGS 2005”. Wystąpią na nim tacy artyści, jak: DEUS MEUS, MIETEK SZCZEŚNIAK, MAMMUTH, STAN FORTUNA, DAREK MALEJONEK, BARTEK JASKOT, ŕ4, 40+30/70 i inni. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski, reżyserem Grzegorz Sadurski. Relacje będzie można obejrzeć w sobotę 2 lipca o godz. 15.00 w TVP 2.

NOWY PROWADZĄCY

W tym roku sobotnie koncerty, w tym koncert dla telewizyjnej Dwójki, poprowadzi aktor młodego pokolenia, uważany za amanta polskiego kina - Mateusz Damięcki. Towarzyszyć mu będzie Monika Zytke — znana w środowisku promotorka muzyki chrześcijańskiej.

 

 

 

OSTATNI KONCERT!!

Ponad 3,5 tysiąca kilometrów przejechał zespół Deus Meus podczas swej ostatniej trasy koncertowej by wreszcie w najbliższą sobotę zagrać na Song of Songs swój największy „jubileuszowy koncert” na 10-lecie istnienia.

Po raz ostatni Deus Meus gościł na toruńskiej scenie 5 lat temu. W ubiegłym roku minęło 10 lat, od pierwszego spotkania młodych ludzi ze Szczecina na rekolekcjach muzyków w Ludźmierzu. Tam powstał chór. W listopadzie Deus Meus uczcił okrągłą rocznicę swojej pracy prawie 2-tygodniową trasą koncertową, zatytułowaną „10 koncertów na 10 lat”, na którą zaprosił m. in. Mieczysława Szcześniaka, Lidię i Marcina Pospieszalskich, Thomasa Celis Sancheza (Pocos Locos, Jose Torres, Raz Dwa Trzy), Roberta Drężka (2Tm2,3, Arka Noego) oraz równie utalentowanych młodych artystów. W tym roku, chór będzie gospodarzem koncertu telewizyjnego.

EKUMENICZNE ŚWIĘTO

Festiwal to nie tylko muzyka, koncerty i radosny śpiew. To także wielkie ekumeniczne święto, podczas którego modlą się wspólnie wyznawcy trzech religii.

W drugim dniu festiwalu (sobota, 25 czerwca) o godz. 14.00 w katedrze św. Janów zostanie odprawiona Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Bp Ordynariusza Diecezji Toruńskiej Andrzeja Suskiego. Natomiast podczas wieczornego koncertu, o godz. 20.30 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Wspólną modlitwę o pojednanie i komunię w Kościele poprowadzą kapłani wspólnot kościoła prawosławnego, protestanckiego i katolickiego.

 

PRZEKAZ NA CAŁY ŚWIAT

Specjalnie dla ogromnej grupy sympatyków z kraju, ale przede wszystkim z zagranicy, którzy chcą posłuchać i obejrzeć Pieśń nad Pieśniami zapewniona będzie transmisja na żywo za pośrednictwem Internetu. Na stronie festiwalowej www.songofsongs.pl udostępniony będzie przekaz audio i video, a także serwis fotograficzny koncertów. Również dla stacji radiowych przygotowane zostały łącza, dzięki którym można będzie transmitować koncerty (oprócz koncertu telewizyjnego).

 

 

Kontakt do Biura Prasowego:

Szymon.chrostowski@songofsongs.pl

Tel. 694 797 303

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama