reklama

Dobra żona dobrego męża

Czytamy głośno, razem, stronę po stronie. O, jakże te wspólne wieczory przy książce są ubogacające...

Czytamy głośno, razem, stronę po stronie. O, jakże te wspólne wieczory przy książce są ubogacające...

Dobra żona dobrego męża

Miłość, małżeństwo, rodzina. Te trzy słowa dominują w zbiorze oryginalnych, wartościowych, a zarazem pisanych żartobliwym tonem, listów Costanzy Miriano. Czym naprawdę jest męskość, a czym kobiecość? O co chodzi w „poddaniu się mężowi”, a o co w „walce w obronie żony i rodziny”? Jak być dobrą żoną, dobrym mężem? Czy jest na to jakaś recepta? Jaka jest rola Boga w małżeństwie i wychowaniu?

Costanza Miriano napisała dwie, pełne humoru, ale jednocześnie pełne dobrych, prawdziwych wskazówek, książki. Dla kobiet polecana jest szczególnie książka „Wyjdź za mąż i poddaj się! Ekstremalne przeżycia dla nieustraszonych kobiet”, a dla mężczyzn „Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć. Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet”. Warto jednak, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni sięgnęli do każdej z nich. Ich lektura może pomóc w odpowiedzi na powyższe pytania. Choć nie tylko na te, ale na wiele innych… To swoiste „podręczniki” wspólnego życia. Costanza Miriano, wierząca żona, pomaga odkrywać na nowo role, które mają wypisane w sercach kobiety i mężczyźni, żony i mężowie, matki i ojcowie. Zdaje się nieść przesłanie: mężu, żono – zbudowanie szczęśliwej rodziny jest możliwe! Odkryjcie to razem i… żyjcie „po Bożemu”! Po prostu: czasem wystarczy naprawdę niewiele, by Wasza rodzina dobrze „funkcjonowała”.

Niech do lektury zachęcą dwa poniższe fragmenty:

Kiedy kobieta poddaje się nie po to, by zostać zdeptaną, ale by przyjmować innych, wskazuje drogę mężczyźnie i całej rodzinie. Kobieta wyprzedza mężczyznę, ponieważ on potrzebuje, by go przyjęła. Z taką kobietą – kobietą, która jest wierna, która nie jest rywalką, nie chce przejmować nad wszystkim kontroli i dominować, ale która nie pozuje na słabą kobietkę – mężczyzna może być płodny w szerokim tego słowa znaczeniu. Wspomnę tylko, że wówczas nawet myśl o dzieciach może nie wydawać mu się tak bardzo przerażająca. Kochać jako pierwsza, ale i jako ostatnia. To na nas, kobietach, spoczywa również zadanie dbania o miłość, podtrzymywania domowego ognia. Wierność taka może okazać się konieczna w chwilach, gdy miłość – która jest nie tylko uczuciem, ale przede wszystkim przykazaniem – wymaga także siły i zdecydowania – czytamy w książce „Wyjdź za mąż i poddaj się!”.

Być mężczyzną, być męskim to znaczy potrafić odważnie walczyć, mieć siłę do walki, siłę polegającą nie na atakowaniu, ale na stawianiu oporu. Być męskim to przede wszystkim mieć odwagę do brania na siebie ciosów, być tarczą w obronie powierzonych sobie osób. Być mężczyzną to znaczy być gotowym oddać życie za swoją małżonkę i za swoją rodzinę, albo za tego, kogo ma się w opiece, a także za swoją misję poza domem. Bycie mężczyzną nie ma natomiast nic wspólnego z powszechnym współcześnie rozumieniem męskości: choć potencja to coś pozytywnego, prawdziwy mężczyzna to ten, który potrafi kontrolować tę siłę, kierować nią, a nie marnować - to z kolei fragment książki „Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć”.

Książki stały się już bestsellerami! Dobrze jest ubogacać się wartościowymi lekturami. Warto też czytać… razem. Ja zaczęłam czytać z mężem tego typu książki jeszcze przed ślubem. I stało się to… dobrym nawykiem. Teraz, gdy jesteśmy już małżeństwem, również staramy się znajdować czas na wspólną, wartościową lekturę – o tematyce małżeńskiej, rodzinnej. Czytamy głośno, razem, stronę po stronie. Nad jednymi dyskutujemy dłużej, nad drugimi nie potrzeba czasem dyskusji, bo nasze spojrzenia mówią „to jest to”, „jakże dobrze to rozumiemy”. O, jakże te wspólne wieczory przy książce są ubogacające… Polecam każdemu małżeństwu w codziennym, zabieganym życiu znajdować takie chwile. Ja i mój mąż z całego serca mówimy wam: warto!

Polecane książki Wydawnictwa Esprit można nabyć TUTAJ:
"Wyjdź za mąż i poddaj się. Ekstremalne przeżycia dla nieustraszonych kobiet"
.
"Poślub ją i bądź gotów za nią umrzeć. Prawdziwi mężczyźni dla nieustraszonych kobiet"
.

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama