Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

O rywalizacji rodzeństwa

R.W. Alley

Niesforni bracia i samolubne siostry

Niesforni bracia i samolubne siostry - foto
Autor/źródło: Pixabay, RondellMelling

Czasem rodzeństwo to najlepsi przyjaciele, a czasem - szkoda gadać... No to jak zrozumieć samolubną siostrę i niesfornego brata zamiast z nimi rywalizować?

(słów kilka o...)

W jakim jesteś wieku?

Twój wiek ma wiele wspólnego z potrzebą rywalizacji. Jeśli jesteś najstarszy, zapewne potrafisz więcej niż twoje rodzeństwo. Ale to nie zawsze znaczy, że rodzice poświęcają ci z tego powodu więcej uwagi.

Właśnie zrobiłeś wspaniały zamek z klocków – te wszystkie mosty, okna, drogi! Wyciąłeś nawet papierowe flagi i papierowych ludzi.

Tata wyjmuje aparat fotograficzny.

– Nie przegap mostu zwodzonego – mówisz.

Ale tata wcale nie zamierza robić zdjęć twojego zamku.

– Coś podobnego! – rzuca tata. – Maluch zbudował wieżę z dwóch klocków!

Niewiarygodne! Potykasz się, niby niechcący, i mała wieża braciszka się przewraca. Co za szkoda!

***

Dobrze mieć siostrę czy brata? To zależy! Od dnia, od humoru, od tego, kto dostał lepszą ocenę w szkole i kogo rodzice pochwalili, a do kogo mieli pretensje - do ciebie czy do rodzeństwa. Słowem - bywa różnie! Czasem rodzeństwo to najlepsi przyjaciele, a czasem - szkoda gadać... No to jak zrozumieć samolubną siostrę i niesfornego brata zamiast z nimi rywalizować?

Warto sięgnąć po książkę, która edukuje dzieci - "Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa". Można ją znaleźć na stronie Wydawnictwa PROMIC TUTAJ>>


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina siostra brat rywalizacja rodzeństwo rywalizacja rodzeństwa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W