IV Warszawskie Warsztaty Gospel

Zapowiedź Warsztatów Gospel, 10-11 maja 2008

Nadeszła wiosna, przyroda powoli budzi się do życia, i chociaż miejscami śnieg przykrył pojawiające się na drzewach pierwsze pąki, niebawem wszystko będzie pokolorowane pełnymi życia barwami. Co powiecie na to, aby i nas samych obudzić i pchnąć do życia? Nauczyć czegoś nowego. Doświadczyć emocji, posmakować muzyki oraz zatopić się w dźwiękach i odnaleźć własne miejsce przy Bogu.

Ten majowy weekend, na który Was zapraszamy może tak właśnie wyglądać.

W dniach 10 - 11 maja 2008 odbędą się IV Warszawskie Warsztaty Gospel, których organizatorami są Stowarzyszenie Gospel i Sienna Gospel Choir. To niesamowita okazja, aby poznać nowych ludzi, spotkać starych znajomych, zdobyć doświadczenie wokalne, a co najważniejsze — przytulić się do Boga i wyśpiewać Mu chwałę, bo w myśl św.Augustyna "Kto śpiewa, ten dwa razy się modli".

Warszawskie Warsztaty Gospel, to wspaniały i dobry czas. Czas oderwania się od szarej codzienności. To cudowni, uśmiechnięci instruktorzy i ludzie, którzy otwierają się przed nami. To czas radości i dzielenia się z innymi tym czym mamy. To wspólnie spędzone i prześpiewane godziny, dziesiątki rozmów, nabywanie nowych doświadczeń i „ładowanie duchowych akumulatorów”. To czas odnajdywania siebie i tego co przynosi ze sobą gospel. To czas przybliżania się do Boga, doświadczania Jego obecności i dziękczynienia za to wszystko co jest nam dane. Nie sposób wymienić wszystkich radosnych przeżyć. Tam po prostu trzeba być. Każde warsztaty są inne i nigdy tak naprawdę nie wiemy co nowego nam przyniosą i czego podaczas nich doświadczymy.

 

"Najpiękniejsze jest to uczucie, gdy śpiewasz i czujesz, że to nie Ty, tylko Bóg otwiera Twoje usta... i pojawia się to w najmniej spodziewanym momencie." - powiedziała jedna z uczestniczek zeszłorocznych, III Warszawskich Warsztatów Gospel.

 

W tym roku warsztaty poprowadzą:

 

Karen Gibson

- znana już polskiej publiczności. Od ponad 20 lat pracuje jako nauczyciel emisji głosu i instruktor muzyki gospel. Prowadzi warsztaty w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych ucząc zarówno grupy amatorskie, jak i instruktorów, dyrygentów chórów gospel. Z ludzi, z którymi pracuje, potrafi wydobyć to, co najlepsze, pomaga odkryć ukryte talenty i pokazuje, jak wykorzystać w pełni swój potencjał.

 

Gerald T. Smith

- znakomity dyrygent, muzyk, kompozytor i wokalista, postać doskonale znana w Polsce. Wielokrotnie brał udział w organizowanych przez Stowarzyszenie Gospel warsztatach jako instruktor i akompaniator. Jest autorem licznych, znanych utworów takich jak: „Worthy of Praise", „Jesus Loves Me" czy „The Love of God". Uczestników warsztatów porywa ogromnym entuzjazmem, doskonałym umiejętnościami dydaktycznymi, poczuciem humoru i niezwykłą skromnością.

 

Colin Vassell

- jednem z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie. Od 1984 r. prowadzi Wood Green Gospel Choir. Wraz z chórem odwiedził wiele państw Europy, koncertował m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii, jak również w Czechach i RPA. W 2000 r. chór był nominowany do prestiżowej nagrody MOBO (Music of Black Origin) Award. Od 2001 r. Colin prowadzi również 10-osobowy zespół New Revelation Singers. Colin jest również doświadczonym instruktorem muzyki gospel. Prowadził warsztaty w wielu krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii i Włoszech. Wielokrotnie odwiedził tez Polskę, prowadził m.in. I Warsztaty Gospel w Gdańsku (2004) i ubiegłoroczne IX Warsztaty Gospel w Krakowie, jak również IV i V Warsztaty Gospel w Lublinie.

 

Jak co roku, warsztaty uświetnią muzycy z Sienna Gospel Choir: Konrad Bartnik - perkusja, Tomasz Sosulski - bas, Tomasz Stradomski - gitara, Marcin Kuczewski - fortepian oraz Tomasz Busławski - saksofon i Przemysław Zalewski - instrumenty klawiszowe.

 

Warszawskie Warsztaty Gospel są wyjątkowe, bo jako jedyni w Polsce organizujemy specjalne zajęcia dla dzieci w wieku 9 — 14 lat. W tym roku instruktorem będzie wspomniany już wcześniej Colin Vassell.


Szczegółowe informacje o warsztatach znajdują się na stronie internetowej Warsztatów.

 

[Autor: Magda Wiśniewska & Barbara Gibson]

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama