Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

List zapraszający na IV Misyjne Święto Młodych (odbywające się w Chludowie, w dniach 4-8 lipca 2012)

Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

o. Krzysztof Kołodyński SVD

Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

List o. Krzysztofa Kołodyńskiego, zapraszający na IV Misyjne Święto Młodych (odbywające się w Chludowie, w dniach 4-8 lipca 2012)

Kochani!

Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

Chciałbym skierować kilka słów do tych, którzy jeszcze nie są zdecydowani, co robić w przyszłym tygodniu (4-8.07.). Nie jest to oferta, która ma z czymś konkurować, nie jest to reklama, która ma oczarować. Jest to kilka słów serca do serc, które pragną dobrze przeżyć czas wakacji, które są otwarte na powiew nowego doświadczenia i pozytywne wrażenia. Zgodnie z tematem („Kościół moim domem”) nasz czas przebywania jest kierowany do młodych ciałem i duchem!; do ludzi gotowych żyć, a nie wegetować!; a także do tych, którzy nie czują się jeszcze w Kościele jak w domu; do tych, którym „coś tam nie gra”, a chcieliby to sobie poukładać. To oferta dla tych, którzy przeżywają burzę zmagań we własnym domu, a na pomoc innych (również Kościoła) nie chcą już liczyć… bo są już zmęczeni, dotknięci i wybici ze stabilności.

Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

Jeśli znajdujesz się w opisywanych przestrzeniach, to jest to jak najbardziej czas dla Ciebie. Wystarczy rzucić okiem na wymagania i po prostu przyjechać. Podaję szczegóły programu:

4 lipca startujemy i przeżywamy wieczór pod hasłem: „Nie lękajcie się być mądrzy, to znaczy nie lękajcie się budować na skale!” - zastanawiamy się nad tym, co jest naszym fundamentem i nie chcemy się lękać, ale szukać mądrych rozwiązań. Kończymy dzień koncertem grupy 3dzieści3.

5 lipca szukamy stabilizacji – „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – moja rodzina!”. Pomoże nam w tych tematach o. Edward Konkol, pracujący z młodzieżą na marginesie. Umocni nas nabożeństwo w int. naszych rodzin i chrześcijańska dyskoteka.

6 lipca to dzień weryfikacji naszych przyjaźni i relacji na których się opieramy – „Prawdziwych przyjaciół poznaje się … - z Jezusem w Betanii”. Ks. Tomasz Zwiernik podzieli się doświadczeniem pracy jako kapelan więzienny, pomoże ukazać zagrożenia i momenty złych wyborów. W tym dniu przepraszamy Boga, szukamy Jego Miłosierdzia. Ożywi nas koncert zespołu „Pinokio Brothers” i niespodzianka filmowa.

7 lipca szukamy zatapiamy się w refleksję wg hasła: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę … - życiowe powołanie”.Towarzyszy nam ks. Artur Godnarski, znany z „Przystanku Jezus” i akcji ewangelizacyjnych. Ruszymy wspólnie w marszu dla Jezusa, będzie trochę sportu, a wieczorem mocna dawka muzyki i teatru. Wystąpią: Bethel, Mate.O i Teatr A z Gliwic.

Misyjne Święto Młodych w Chludowie już za kilka dni!

8 lipca „lądujemy” ku końcowi zwracając uwagę na rzeczy wybiegające poza ziemskie granice – „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele – ku życiu wiecznemu!”. Pomoże nam w tym bp Edward Dajczak, który ma szczególne miejsce w swym sercu dla młodzieży i tych, którzy gotowi są podejmować odważne wyzwania. Kończymy nasze wydarzenia koncertem zespołu „Siewcy Lednicy” i rodzinnym piknikiem.

Misyjne Święto Młodych! To Twoje Święto!

o. Krzysztof Kołodyński SVD

http://wcm.werbisci.pl/msm

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama