Ciekawość Heroda

Temat: Ciekawość Heroda

Kiedy człowiek porzuca prawdziwą wiarę w Boga zaczyna wierzyć we wszystko inne. Wszelkie najbardziej abstrakcyjne wyobrażenia nabierają pewnej dozy prawdopodobieństwa. Podobną sytuację notuje dzisiejsza Ewangelia. Oto Herod, który ma na sumieniu śmierć Jana Chrzciciela zastanawia się kim jest Jezus i jak to możliwe, że dzieją się cuda przez Jego ręce. Kiedy spojrzymy na czasy nam współczesne, zobaczymy, że pośród ludzi, którzy najbardziej atakują wiarę katolicką i chrześcijański system wartości znajdziemy i takich, którzy w miejsce religii przyjmą do swojego życia bez żadnego oporu wierzenia z drugiego końca świata, będą angażować się w propagowanie ideologii opartych na twierdzeniach nie mających najmniejszych podstaw w wiedzy naukowej, czy i takich dla których lektura horoskopów czy nawet wizyta u wróżki jest czymś zupełnie normalnym.
Wiara rodzi się ze słuchania. Zatem wszystko zależy od tego, kogo i co słuchamy. Jeśli wsłuchujemy się w słowa Boga Jedynego, nasza wiara będzie oparta na prawdziwej nadziei, jaką daje nam Chrystus. Jeśli słuchamy ojca kłamstwa, ten będzie podpowiadał nam bzdury, które będziemy starali się udowodnić za wszelką cenę.
Chociaż fakt, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia jest faktem naukowym, a nie religijnym, czy jest zadziwiające, że tej prawdy naukowej bronią głównie ludzie wierzący, a ci którzy uważają Kościół i wiarę za tzw. „ciemnogród” odrzucają to, co mówi współczesna nauka? Czy nie podobnie jest z tym wszystkim, co św. Paweł w liście do Rzymian nazywa zboczeniem? Człowiek wiary widzi moralny bałagan i konflikt z naturalnym porządkiem panującym w naturze, ci zaś co odrzucili Boga, zwalczający Kościół i wiarę w imię ideologii, próbują kwestionować prawdę najbardziej oczywistą spośród tych, które poznajemy od zarania świata, a mianowicie, że człowiek może być kobietą lub mężczyzną, nie zaś osobnikiem o jednej z kilkudziesięciu płci.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Kim jest Chrystus? Synem Bożym i Zbawicielem świata. Jeśli ta prawda nam umknie, zaczniemy szukać odpowiedzi, które sprowadzą nas z drogi prawdy na manowce tego świata.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Kim jest dla mnie Chrystus?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao