reklama

Jeżeli chcesz

Temat: Jeżeli chcesz

Ujmujące są te słowa, które chory człowiek wypowiada do Jezusa. Jeżeli chcesz… Innymi słowy, „bądź wola Twoja”. Nie mówi tego dziecko proszące o jakiś banał, nie padają te słowa z ust polityka czy przedsiębiorcy dla których ich marzenia oznaczają doraźny sukces liczony kolejną kadencją na urzędzie bądź też lepszymi zyskami. Mów to człowiek naznaczony chorobą, która uśmierca za życia. Być trędowatym, to zostać wykluczonym ze wspólnoty w której się żyje na długo przed śmiercią. Traktowanym, jak chodząca zaraza, która niesie śmierć. Bez miłosierdzia, pomocy i nadziei. Taki właśnie człowiek mówi do Zbawiciela, jeżeli chcesz?
Czy w jego słowach jest więcej zaufania czy rezygnacji? Poddania się po doświadczeniach utraty życia, jakie do tej pory prowadził, czy bezgranicznego zaufania Temu, Który wszystko może? O tym nie pisze Ewangelista a my sami tego się nigdy nie dowiemy. Jednak patrząc na dramatyczną sytuację tego człowieka przypominamy sobie momenty i chwile, gdy życie potrafi powalić i podeptać człowieka. Ile to razy ze zrezygnowania i w poniżeniu człowiek powie, że jest mu wszystko jedno? Że już nie ma nadziei i nawet gdyby mu ją ktoś ofiarował, przyjąłby to co otrzyma bez entuzjazmu?
Są chwile w naszym życiu, kiedy przeżyte doświadczenia odbierają coś więcej niż nadzieję. One uśmiercają chęć do życia, jakichkolwiek zmian, powstania z upadku. Ilu ludzi tego poranka obudzi się bez nadziei? Bez własnego domu, bez pracy, bez chęci osiągnięcia czegokolwiek w życiu? Jedne Bóg wie o tym i tylko On może zaradzić takiemu losowi. Tylko On bowiem jest Zbawicielem, który dając nadzieję może i daje jednocześnie siłę do powstania z upadku.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
W naszym życiu duchowym rzecz dzieje się podobnie. Dopóki walczymy, dopóty mamy nadzieję. Kiedy jednak nadchodzą chwile, gdy wszystko wydaje się zbyt trudne, gdy koszty powstania z upadku wydają się zbyt duże, aby móc je dźwignąć w życiu, doświadczamy przeogromnej mocy Bożej płynącej z łaski Zbawiciela, który jak trędowatemu tak i nam przypomina, że wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy. Z Bożą pomocą.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy pozwalam Jezusowi podnieść się z upadku?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao