Prawo do życia czy prawo do aborcji? – konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia

Pod hasłem „Prawo do życia czy prawo do aborcji?” w piątek 24 marca br. w gmachu Sejmu RP odbędzie się konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia – święta, ustanowionego przez Sejm uchwałą z 27 sierpnia 2004 r. 

Organizatorami są Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny. Konferencję poprowadzi red. Jan Pospieszalski. Prelekcje wygłoszą: wiceminister rozwoju i technologii oraz przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny Piotr Uściński, poseł dr Bartłomiej Wróblewski, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, mec. Jerzy Kwaśniewski, europoseł dr Patryk Jaki, dr Paweł Wosicki, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk oraz Wojciech Zięba. 

Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia wpisuje się w tekst uchwały, która stanowi, że „Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia.” Organizatorzy w ten sposób pragną zachęcić do afirmacji życia ludzkiego zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który zapewnia realizację konstytucyjnej ochrony życia oraz godności chorych i niepełnosprawnych dzieci przed ich urodzeniem.

Prawo do życia czy prawo do aborcji? – konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia   materiały prasowe
« 1 »

reklama

reklama

reklama