Fundacja Pracownia św. Józefa przy Karmelitach Bosych 14 grudnia organizuje koncert „Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem. Koncert, wraz z towarzyszącą mu wystawą prac plastycznych uczestników warsztatów artystycznych organizowanych w Pracowni, odbędzie się w Sanktuarium św. Józefa, przy klasztorze Karmelitów Bosych w Lublinie, na ul. Świętoduskiej 14.
„Pieśń o Bogu ukrytym” to melodyjna interpretacja wierszy Karola Wojtyły. Koncert odbędzie się w Uroczystość św. Jana od Krzyża, a jego celem jest przybliżenie szerszej publiczności duchowości karmelitańskiej wyrażonej w poezji św. Jana od Krzyża, a także duchowości św. Jana Pawła II, dla którego św. Jan od Krzyża był w młodości inspiracją. Po koncercie będzie można wesprzeć działania statutowe fundacji.
Organizator koncertu, Fundacja ”Pracownia św. Józefa przy Karmelitach Bosych” powstała we wrześniu 2023 r. jako miejsce spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Dlatego też Pracownia jest przestrzenią, w której – przez rozwijanie pasji i zainteresowań, w atmosferze Nazaretańskiego Domu – można uczyć się słuchać, modlić i pracować.
Fundacja wspiera rozwój talentów dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadząc warsztaty malarskie, snycerskie, ikonograficzne, językowe oraz wiele innych. Organizowane są warsztaty rodzinne oraz integracyjne; tutaj odnajdują wsparcie rodziny wielodzietne, a także lokalni artyści. W “pracowni u św. Józefa” każdy ma warsztat nie tylko swoich umiejętności, ale także relacji z ludźmi i z Bogiem. Ojciec Piotr Jackowski – Przeor lubelskiego klasztoru Karmelitów Bosych mówi, że Pracownia stwarza przestrzeń dla człowieka, aby mógł doświadczyć dotknięcia Bożej dobroci i pod troskliwą opieką św. Józefa, czyli Jego współpracowników rozwijać się – przekonuje Błażej Iwaniak, artysta rzeźbiarz prowadzący warsztaty snycerskie w Pracowni.
Pracownia św. Józefa to wyjątkowe miejsce na mapie Lublina, wokół którego powstaje niezwykła wspólnota ludzi patrzących w kierunku Boga, którzy rozwijają się poprzez obecność, słuchanie, modlitwę i pracę.
Patrząc już z pewnej perspektywy czasu, można powiedzieć, że to dzieło św. Józefa. Przychodziły tu osoby z pragnieniami, wizjami, potrzebami i rozmawialiśmy. Od drobnych wyrazów miłości chrześcijańskiej poprzez skromne warsztaty snycerskie i osoby o wielkim sercu, które nie szczędziły swojego czasu, a niektóre i środków materialnych, powstało dzieło jakim jest Fundacja „Pracownia św. Józefa” - mówi ojciec Piotr.